Web Analytics

Намет стоятиме: апеляційний суд не задовольнив скаргу міськради

Другий апеляційний адміністративний суд відхилив апеляційну скаргу Харківської міської ради на рішення суду першої інстанції щодо обмеження протесту на майдані Свободи з використанням намету або інших споруд. Це означає, що рішення суду першої інстанції — відмова у задоволенні позову — сьогодні набуває чинності. 

«Не підлягає задоволенню...», — сказала головуюча суддя в колегії Зоя Подобайло

«... суд апеляційної інстанції приходить до переконання, що суд першої інстанції, вирішуючи даний публічно-правовий спір, правильно встановив фактичні обставини справи та дав їм належну правову оцінку... Апеляційну скаргу Харківської міської ради залишити без задоволення. Рішення Харківського окружного адміністративного суду... залишити без змін. Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення шляхом подачі касаційнох скарги безпосередньо до Верховного Суду», — зачитала суддя. 

Трансляцію засідання у Facebook вела волонтерка Катерина Яресько. 

Рішення суду першої інстанції, Харківського окружного адміністративного суду, прийняв суддя Владислав Єгупенко в ніч на 18 травня.

На думку суду, позивач не надав належних і допустимих доказів, які б свідчили про реальну небезпеку заворушень чи вчинення кримінальних правопорушень, загрозу здоров’я населення або правам і свободам інших людей під час проведення відповідачем мирних зібрань з використанням намету на майдані Свободи. 

Міськрада оскаржила рішення. Серед доводів юристи мерії вказували на те, що суд першої інстанції не врахував загрозу здоров’ю населення, в тому числі учасників мирного зібрання з використанням намету під час проведення ремонтних робіт поряд з ним, не оцінив надані докази від КП «Харківські теплові мережі», не повно і не всебічно з'ясував обставини щодо необхідності ремонту комунікацій тепловиків тощо. 

Під час розгляду в апеляційній інстанції юристи мерії хотіли долучити до матеріалів справи доповідну записку ДСНС та акт про сьогоднішню пожежу у наметі, але суд відмовив. Пожежа пошкодила вхід до намету і напис на даху «Все для перемоги». Упродовж дня намет частково відновили.