Web Analytics

«Нацкорпус» «підкинув» Харківській міськраді дошку Юрію Шрамку

Націоналісти зняли з фасаду будинку на вулиці Свободи нещодавно встановлену меморіальну дошку Юрію Шрамку, почесному громадянину міста і області, який у радянський час обіймав керівні посади в КДБ. 

Про це представники харківського осередку «Національного корпусу» повідомили на власних сторінках у соцмережах. 

Фото: @natsionalKharkiv

Табличку із барельєфом привезли на поріг Харківської міськради і залишили там у перевернутом стані. 

Процес демонтажу зафіксували журналісти. Поліції не було. 

Чи зверталися до поліції з цього приводу після, у відділі комунікації облуправління поліції пообіцяли повідомити згодом. 

У пресслужбі Харківської міськради повідомили, що ініціатором встановлення дошки був харківський клуб «Генерал». В мерії погоджували встановлення пам'ятного знаку. Чи забрали дошку на зберігання, не повідомили. 


Почесний громадянин Харкова і Харківської області Юрій Шрамко помер у травні 2019 року. Він працював в органах Комітету державної безпеки, носив звання генерал-майора КДБ, тому в Українському інституті національної пам'яті стверджують, що встановлення дошки його пам'яті суперечить декомунізації. 

Юрій Шрамко також обирався депутатом Верховної Ради УРСР. У 90-х був головою правління одного з перших комерційних банків України «Реал Банк», а з 2012 року — віцепрезидентом банку «Грант».