Web Analytics

На сесії Харківської міськради підтримали рішення виконкому щодо тарифів

Харківська міська рада вирішила підтримати рішення виконавчого комітету про підвищення тарифів на проїзд у міському електротранспорті, які наразі оскаржують у суді. Голосування відбулося, незважаючи на протести представників громадськості, присутніх на засіданні. 

На сьогоднішю сесію Харківської міської ради пропустили представників громадських організацій, які зранку організували пікет біля будівлі мерії, протестуючи проти підвищення тарифів на проїзд у міському електротранспорті. Перед входом у залу їх оглядали за допомогою металошукачів.

На початку засідання учасники протесту заблокували трибуну, вимагаючи від міськради виконати рішення суду про призупинення дії нових тарифів на проїзд у метро, трамваях і тролейбусах.

«Є рішення суду. Ми закликаємо вас виконати рішення суду», — заявив депутат міськради, представник громадської організації «Харківський антикорупційний центр» Ігор Черняк.

Представники громадських організацій також вимагали дати слово народному депутату Віталію Купрію, який прийшов разом із ними на сесію.

Фото: кадр трансляції Triolan Live

Міський голова Геннадій Кернес двічі оголошував перерву, онлайн-трансляція при цьому переривалася.

Після другої перерви Геннадій Кернес зачитав проект рішення сесії «Про тарифи з перевезення пасажирів метрополітеном, трамваєм і тролейбусом». З пропозицією винести цей проект на голосування, за словами Кернеса, звернулася комісія міськради з питань транспорту. 

«З метою належного виконання покладених законом на органи місцевого самоврядування повноважень із забезпечення життєдіяльності територіальної громади міста Харкова,безперебійної та безпечної роботи комунальних підприємств «Тролейбусне депо №2», «Тролейбусне депо №3», «Жовтневе трамвайне депо», «Салтівське трамвайне депо» і «Харківський метрополітен», а також недопущення припинення надання послуг з перевезення пасажирів зазначеними підприємствами, на підставі статті 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», керуючись статтею 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Харківська міська рада вирішила: підтримати рішення виконавчого комітету Харківської міської ради», — наголосив Кернес, перелічивши чотири рішення виконкому щодо встановлення тарифів: два — від 6 лютого, два — від 20 лютого.

Тариф на проїзд у трамваях і тролейбусах у 6 гривень і тариф на проїзд у метро у 8 гривень міськрада вирішила вважати «такими, які на даний час забезпечують належне перевезення пасажирів».

Юридичному департаменту міськради наказано забезпечити судовий захист інтересів виконкому, пов'язаний з оскарженням рішень щодо тарифів.

Депутати підтримали рішення 55-ма голосами.

Присутні в залі представники громадських організацій почали голосно протестувати. Кернес звернувся до правоохоронців із вимогою забезпечити порядок.

На слова мера про те, що рішення щодо тарифів «обговорювалися всюди», зокрема на постійних комісіях міськради, представники громадських організацій відреагували скандуванням: «Брехня!»

Кернес зазначив, що, згідно з Регламентом міськради, у разі порушень порядку головуючий має право перервати засідання. Він оголосив засідання зірваним, оголосив перерву в 30 хвилин и попросив поліцію вивести «людей, які створюють безлад».

Станом на 11:30 сесія відновилася. 

Виконком Харківської міськради 6 лютого підвищив вартість проїзду в метро до 8 грн, у трамваях і тролейбусах — до 6 грн. За заявами про забезпечення основного позову громадської організації «Харківський антикорупційний центр» суд призупинив дію рішень виконкому, однак 20 лютого виконком затвердив їх у новій редакції. Пасажирів перевозять за підвищеними тарифами. Незгодні з цим конфліктують в транспорті, посилаючись на рішення суду. Представники «ХАЦ» звернулися до суду з клопотаннями: вимагають вжити заходів щодо виконання ухвал суду. Прокуратура у свою чергу відкрила кримінальне провадження щодо невиконання судового рішення. 

Читайте MediaPort у Telegram