На площі Свободи у Харкові відкрили сквер з фонтаном

Пішохідний фонтан 36-ти метрів в діаметрі запрацював у відремонтованому сквері на площі Свободи у Харкові. 

Сквер з фонтаном відкрили після реконструкції у День міста, 23 серпня. Будівельні роботи, що тривали з липня 2018 року, пришвидшилися в останні кілька місяців. 

На відкритті фонтану міський голова Геннадій Кернес подякував тим, «хто встиг його побудувати».

Скріншот відео: Геннадий Кернес/YouTube

У міськраді називають фонтан одним з найбільших в Україні. Конструкція, схована під землею, має 150 струменів. Згідно з технічною документацією, фонтан працює не більше 15 годин на добу, а система забезпечує рециркуляцію води та її очищення. 

У сквері — новий газон, лавки, ліхтарі.

Фото: suspilne.media

За даними cистеми публічних закупівель, реконструкція скверу коштувала бюджету міста понад 100 млн грн. 


У 2014 році на майдані Cвободи знесли пам'ятник Леніну. В 2016 демонтували його постамент. 

Реконструкцію скверу розпочали в липні 2018 року. Завершити розраховували у 2019 році, пізніше обіцяли встигнути до 23 серпня 2019. Під час реконструкції зі скверу прибрали пам'ятний знак, встановлений за ініціативи євромайданівців. 

У 2016-2017 рр. міська влада планувала встановити на майдані 86-метрову колону авторства тодішнього головного архітектора міста Сергія Чечельницького, його брата Павла, скульпторів Анни Іванової та Олександра Рідного. Коментуючи цей задум, Чечельницький говорив: «Назад дороги немає». Проте представники громадськості оскаржували результати архітектурного конкурсу в суді. А згодом міська влада відмовилась від ідеї встановлення колони. 

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.