Web Analytics

На «Книжковому Арсеналі» презентували щоденник вбитого в окупації на Харківщині Володимира Вакуленка

Книгу «Я перетворююсь… Щоденник окупації. Вибрані вірші» представили у день відкриття міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» у Києві 22 червня.

«Щоденник Володимира Вакуленка-К. — болючі й правдиві записи, які вів письменник від початку повномасштабного вторгнення, під час окупації Ізюма та його рідного села Капитолівка на Харківщині аж до власного викрадення рашистами», — описує книгу Український ПЕН, який став одним з ініціаторів виходу книги.

До видання увійшли «тексти зі щоденника окупації, вибрана поезія Володимира Вакуленка-К. для дітей і дорослих, а також історії від друзів та очевидців, що занурять у хроніку буремних днів».

«Усі ці місяці роботи над текстом, офомленням прав, упорядкуванням, версткою і дизайном книжки ми всі постійно запитували одне одного: «А що би сказав Володя? Якою була б його думка про саме такий добір текстів? А про ось це закреслення в щоденнику? А про дизайн? А про ось це фото?» Усі ми намагалися бути максимально уважними. Усі ми пам'ятали про відповідальність і наш великий борг», — коментує виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен. 

На презентацію приїхала родина Вакуленка. Фото: pen_ukraine/Instagram

Книга виходить у харківському видавництві Vivat за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», її можна буде купити у липні. Усі кошти з продажу першого накладу передадуть родині Вакуленка. Рукопис щоденника зберігає Харківський літературний музей.