Web Analytics

На Харківщині у великодні дні обмежать відвідування цвинтарів

Цього року в Харківській області під час великодніх свят і поминальних днів обмежать відвідування кладовищ. Причина — мінна небезпека.

Про обмеження розповів на брифінгу 28 березня голова Харківської обладміністрації Олег Синєгубов.  

«Це вимушений крок, необхідний для збереження життя та здоров'я людей», — заявив він.

Обмеження запроваджують на території області, але першочергово вони стосуються населених пунктів, які були під окупацією і де відбувалися бойові дії. Детальніше визначатимуться місцеві органи влади разом з ДСНС і поліцією.

Повний перелік місць, які категорично заборонять відвідувати, опублікують додатково.

Синєгубов нагадав, що більш ніж 1,2 млн га Харківщини заміновані або можуть бути заміновані. Майже щодня цивільні підриваються на вибухових пристроях.

«Піротехніки ДСНС щодня працюють над розмінуванням Харківщини. Але повне очищення області потребує часу», — сказав голова ОВА.

Фото: Харківська міськрада

За інформацією начальника Головного управління Нацполіції в Харківській області Володимира Тимошка, в області 786 кладовищ, які люди традиційно відвідують у поминальні дні.

«Рішення про заборону відвідування кладовищ прийматиме місцева влада. Поліцейські наряди залучатимуться до охорони громадського порядку», — зазначив він.

Тимошко також нагадав про заборону відвідування лісопарку та водоймищ у Харкові.

«Минулого року росіяни дистанційно мінували райони Харкова. Північна Салтівка, П'ятихатки, Олексіївка — це райони, які можуть бути небезпечними. У зоні ризику всі водойми, які ще ніхто не перевіряв», — попередив правоохоронець.

Фото: Міжрегіональний центр гуманітарного розмінуванняПісля деокупації в регіоні вже було 137 випадків підриву цивільних на вибухових пристроях, повідомив начальник Головного управління ДСНС у Харківській області Олександр Волобуєв. Загинули 24 людини, ще 113 дістали поранень.

«На жаль, велика кількість кладовищ та їх площа унеможливлюють виконання заходів з їх розмінування. Значний фактор у цьому відіграє те, що вкрай складно провести обстеження території, яка вкрита металевими предметами», — пояснив Волобуєв.

У першу чергу сапери розміновують інфраструктурні об’єкти, ділянки під лініями електропередачі.


Комунальники вже просили жителів Харкова не відвідувати цвинтар №17, поки його остаточно не перевірять сапери. Також закликали за можливості не ходити й на інші кладовища — через ризик обстрілів.