Web Analytics

На Харківщині розслідують загибель 76 дітей під час війни

Прокуратура веде 210 кримінальних справ щодо загибелі або поранення дітей внаслідок російської агресії на Харківщині.

Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Наразі в регіоні розслідують загибель під час війни 76 дітей і поранення 223. Облпрокуратура веде 210 таких кримінальних справ.

На Харківщині також пошкоджені чи знищені 602 освітні заклади — дитячі садки, школи, виші тощо. У Харкові пошкоджені 61% шкіл та 46% садків.

«І це не остаточна інформація. Не залишилося жодного закладу вищої освіти, який би не зазнав пошкоджень чи руйнувань внаслідок ворожих обстрілів», — зауважують у прокуратурі.

Фото: Сашко Бринза

За даними Офісу генерального прокурора, загалом в Україні загинули 484 дитини, 992 дістали поранень. Також слідчі встановили 13 фактів сексуального насильства.

«Понад 19 500 українських дітей примусово депортовані до росії чи тимчасово окупованих територій. Та це лише ті випадки, які зареєстровані офіційно. Їх повна кількість може бути в десятки разів більшою», — кажуть у відомстві.

Загалом ОГПУ веде понад 2900 справ щодо злочинів проти дітей, пов’язаних з війною.

«Прокурори повідомили про підозру у вчинені воєнних злочинів проти дітей 35 особам. Скеровано до суду обвинувальні акти 30, засуджено 11», — наводять дані в Офісі генпрокурора.

1 червня Україна відзначає Міжнародний день захисту дітей. З початку повномасштабної агресії рф у прицілі ворога найдорожче — наші діти. Офіс Генерального прокурора здійснює процесуальне керівництво у провадженнях щодо понад 2900 злочинів проти дітей, пов’язаних із війною: вбивства та поранення, сексуальне насильство, напади на установи і заклади для дітей, депортація, примусове переміщення, викрадення. Внаслідок дій ворога 484 дитини загинули, 992 поранено. Встановлено 13 фактів сексуального насильства проти неповнолітніх. Пошкоджено понад 2500 освітніх закладів. 256 з них — зруйновано повністю. Понад 19 500 українських дітей примусово депортовані до росії чи тимчасово окупованих територій. Та це лише ті випадки, які зареєстровані офіційно. Їх повна кількість може бути в десятки разів більшою. Прокурори повідомили про підозру у вчинені воєнних злочинів проти дітей 35 особам. Скеровано до суду обвинувальні акти щодо 30 осіб. 11 осіб засуджено. Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента рф путіна та уповноваженої рф з прав дитини львової-бєлової. Офіс Генпрокурора максимально сприяв та сприяє роботі МКС на території України. З жовтня 2022 року виконано понад 30 запитів МКС про надання інформації, матеріалів, доказів, проведення слідчих та процесуальних дій. Кожен, хто вчинив злочин проти українських дітей, постане перед Законом. Працюємо заради цього щодня.

Опубликовано Офіс Генерального прокурора Среда, 31 мая 2023 г.

Дев’ятирічна дитина загинула внаслідок чергового російського обстрілу Києва в ніч на 1 червня.