Web Analytics

На Кабміні відмовилися від публічного обговорення кандидатів на посади голів ОДА

Президент України вніс на розгляд Уряду кандидатури голів восьми обласних державних адміністрацій. Деякі члени Кабміну запропонували провести публічне погодження кандидатур, прем’єр-міністр і більшість членів Уряду відмовилися. 

Кадрове питання розглядалося останнім на сьогоднішньому засіданні Кабміну. 

«Президент вніс нам вісім кандидатур на розгляд. Я пропоную провести цей попередній розгляд в режимі інтерв'ю. І тут немає ніякої необхідності робити це із засобами масової інформацїі. Коли ми визначимося як Уряд, про те, що ми когось підтримуємо або не підтримуємо, ми про це повідомимо, абсолютно публічно. Про те, що ми погодили, а призначати буде президент України. Він буде нести політичну відповідальність за своїх призначенців», — сказав прем'єр Володимир Гройсман.

Він також зазначив, що кандидатури голів публічно не обговорювалися і раніше.

Зробити обговорення публічним просили віце-прем’єр В’ячеслав Кириленко та Павло Розенко.

«Я розумію, що закон не передбачає жодних конкурсів, передбачав колись, але зараз не передбачає, але теж...», — сказав Розенко.

—  А чому? — спитав Гройсман.

—  Верховна Рада прийняла таке рішення.

—  А за чиєю пропозицією?

—  Не за моєю.

—  А я знаю, за чиєю. Адміністрації президента України.

«Очевидно, що то, була помилка. І суспільство на останніх демократичних виборах, мені здається, дало всім сигнал про те, що в майбутньому всі кадрові рішення мають проходити публічно, прозоро, красиво і відкрито для суспільства, щоб ніхто нікого не міг запідозрити в якихось кулуарних схемах, договорнячках, шахматкам і так далі...», —  сказав Розенко.

Прізвища кандидатів не озвучувалися. Список кандидатів Розенко оприлюднив сьогодні у Facebook. Згідно з цим, йдеться про кандидатів на посади голів Донецької, Закарпатської, Київської, Луганської, Львівської, Одеської, Херсонської, Черкаської облдержадміністрацій. 

Фото: Павло Розенко/Facebook 

Гройсмана підтримав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Не треба перетворювати засідання Кабміну на політичний клуб, я вас дуже прошу. Є професійна діяльність, яку ми повинні робити. Є процедура, яку запропонував прем'єр міністр. Співбесіда — це не публічне аутодафе. Це відповідь на запитання, і після чого, кожен з нас може сказати, ні, я не погоджуюся. Чи так, я погоджуюсь».

Розенко відповів, що йдеться про голів ОДА як політичних фігур. 

«Павло, ти прекрасно знаєш, що рішення відмінити конкурси було прийнято за пропозицією Порошенка, попереднього президента, і призначити персональних і політичних призначенців, це персональна відповідальність політика. Президент Зеленський вніс таку кандидатуру. Це його відповідальність. А ми повинні дати оцінку цьому. І ми це зробимо», — сказав Аваков.

Представник президента України Андрій Герус висловився за те, щоб проводити обговорення у тому режимі, що і раніше.

«Губернатори виконують господарські рішення у відповідних регіонах. Тому запитувати кожного окремо про політичну позицію немає сенсу, простіше подивитися на політичну позицію президента [...] Ви можете вирішувати як завгодно, мені здається, було б логічно, як ви раніше розглядали губернаторів, так і продовжувати розглядати, а не придумувати якісь спеціальні способи, у зв'язку з тим, що змінився президент [...]. Наскільки я розумію, сьогодні буде подання, воно стане публічно відомим, і всі можуть далі обговорити, перед призначенням. Сьогодні не відбувається призначення. Ми будем раді між поданням і призначенням публічно обговорити ті кандидатури, які будуть», — сказав він.

Пропозицію Кириленка підтримали тільки четверо з присутніх. Кабмін перейшов до роботи в режимі без ЗМІ. 

Кириленко сказав, що полишить залу під час розгляду питання щодо кандидатур.