Web Analytics

На Харківщину насувається спека до +37: що радять медики

За прогнозами синоптиків, днями температура повітря може піднятися до +35-37 градусів. Лікарі радять багато пити та обачно користуватися кондиціонерами.

Про посилення спеки попередили у Харківському гідрометцентрі. Протягом наступних 7-10 днів погоду в регіоні визначатиме малорухомий теплий антициклон Cornelieke, центр якого наразі над європейською частиною Росії.

Антициклон несе тепле та сухе повітря, яке з часом ще більше прогріватиметься. Тому температура в Харкові та області поступово зростатиме. Вдень може бути +28-33 градусів, а з 12-13 липня ймовірне посилення спеки до +37.

Істотних опадів до середини липня не очікують.

«Такі метеорологічні умови сприятимуть розвитку грунтової та атмосферної посухи, а також підвищенню пожежної небезпеки у лісах області», — зазначили у метеоцентрі.

Протягом наступних 7 - 10 днів погодні умови на Харківщині будуть формуватися під впливом малорухомого теплого...

Опубликовано Харківський регіональний центр з гідрометеорології Среда, 7 июля 2021 г.

У Міністерстві охорони здоров’я нагадують, що сильна спека становить серйозну загрозу для життя, тому важливо уникати теплового удару.

Під час спеки потрібно багато пити — більше, ніж зазвичай. Слід віддавати перевагу воді, оскільки напої, що містять кофеїн, алкоголь чи багато цукру, призводять до більших втрат рідини. Слід пам’ятати, що дуже холодна вода чи смузі можуть викликати судоми шлунка.

«Приміщення з ввімкненим кондиціонером — хороше рішення, щоб охолодитися під час спекотного дня. Але не вмикайте кондиціонер одразу на дуже низьку температуру, якщо ви щойно прийшли з вулиці. Знижуйте її поступово, бо через переохолодження можна застудитися. Також не сидіть навпроти кондиціонера, оскільки холодний потік повітря в одну точку може спричинити запалення м’язів», — розповіли у МОЗ.

Прохолодний душ чи ванна теж допоможуть знизити температуру тіла. Але купання має бути комфортним, тому температуру води також слід знижувати поступово.


За прогнозом метеорологів, липень на Харківщини буде дещо теплішим, ніж зазвичай, та сухим.