Web Analytics

Завантаження...

На Харківщині заповнена третина ліжок для пацієнтів з COVID — ХОДА

У Харківській області збільшують кількість ліжок для пацієнтів з коронавірусною хворобою та забезпечують лікарні дизельними генераторами.

Ліжка для пацієнтів з COVID-19 в опорних лікарнях Харківщини наразі заповнені на 35%, повідомив на брифінгу 22 грудня заступник голови облдержавної адміністрації Тарас Пастух.

За його даними, на 22 грудня у стаціонарах було 1 643 пацієнти з підтвердженим діагнозом чи підозрою на COVID-19.

«Показник  заповнюваності ліжок — 34,9%, вільних — понад 3 000. З них 1 200 — ліжка до яких підключено кисень», — сказав Тарас Пастух.

Наразі до прийому пацієнтів з COVID готують обласний госпіталь ветеранів, який уже уклав договори з Нацслужбою здоров’я. А з 21 грудня розпочало приймати хворих офтальмологічне відділення обласної клінічної лікарні. 

Також, за словами Тараса Пастуха, в опорних лікарнях Харківщини встановили перші чотири генератори.

Фото: kharkivoda.gov.ua

«Станом на сьогодні чотири медичні заклади вже отримали генератори. Це Зміївська центральна районна лікарня, Вовчанська центральна районна лікарня, Ізюмська центральна міська лікарня та Куп’янське районне територіальне медичне об’єднання. Наразі в закладах проводиться робота щодо підключення генераторів до внутрішніх електромереж. Ми також маємо графік постачання решти генераторів», — розповів заступник голови ОДА.

Загалом з обласного бюджету виділили кошти на придбання 17 дизельних генераторів для лікарень, які приймають пацієнтів з COVID-19.

Голова Харківської обладміністрації Айна Тимчук 11 грудня підписала розпорядження про перерозподіл коштів, що надійшли з держбюджету — 14 млн 350 тис. грн. Вони підуть на резервне електроживлення для лікарень та апарати ШВЛ.