Web Analytics

На Харківщині закликають вакцинуватися проти дифтерії

У Харківській області зареєстровано два випадки дифтерії. Один з них ще має бути підтверджений.

Про це на брифінгу повідомила заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації Наталія Куфтеріна, повідомляє пресслужба ХОДА.

«Упродовж 7 років у Харківській області не було жодного випадку захворюваності на дифтерію. Зараз зареєстровано два випадки: перший був наприкінці жовтня, другий — учора, та цей випадок ще не підтверджений лабораторно», — сказала Наталія Куфтеріна. 

Наталія Куфтеріна. Фото: Харківська ОДА

За її словами, Харківська область повністю забезпечена вакцинами проти дифтерії.

«Ми закликаємо населення області зробити вакцинацію. Вакцинація робиться як дітям, так і дорослим. На сьогодні вакцина є в центрах первинної медицини, на складі інфекційної лікарні. Робити вакцинацію необхідно там, де у вас укладений договір із сімейним лікарем», — зазначила Куфтеріна.

Рекомендований календар вакцинації для дітей — 2, 4, 6, 18 місяців та 6 років, нагадала Куфтеріна. Ревакцинація проводиться кожні 10 років протягом усього життя.

Графіка МОЗ

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров'я, протягом 10 місяців 2019 року діагноз «дифтерія» встановили 21 українцю. 19 з них діагностували у жовтні.

Спалах на дифтерію виникає у країнах, де низьке охоплення імунізацією. 

«Я наголошую, що сьогодні в усіх областях є безоплатні та якісні вакцини для щеплень. Вимагайте їх у сімейного лікаря, педіатра чи терапевта, з яким заключили декларацію. Сьогодні на місцях головне завдання — це проактивна робота медиків, які повинні активно комунікувати з людьми щодо необхідності  вакцинації дітей і дорослих! Також дуже важливо проактивна комунікація засобів масової інформації, щоб мотивувати людей вакцинуватися», — заявила на брифінгу 1 листопада глава МОЗ Зоряна Скалецька.

Дифтерія — смертельно небезпечне захворювання. 

«Захворювання на дифтерію може викликати тяжкі ускладнення: блокування дихання, міокардит, ураження нервової системи та смерть. Попередити розвиток тяжких ускладнень можна лише вакцинацією. Діти та дорослі мають отримати усі дози щеплення: 6 обов’язкових доз до 16-ти років включно, та ревакцинація кожні 10 років для дорослих», — повідомив дитячий імунолог Федір Лапій.