Web Analytics

На Харківщині у квітні зафіксували бюджетний мінус — Кучер

Недонадходження до бюджету Харківської області у квітні становить 33,8% у порівнянні з аналогічним періодом торік. 

Про це в інтерв'ю «Чесно», опублікованому 1 травня, розповів голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер.  

«Перший квартал цього року ми закрили з перевиконанням бюджету. Обласний бюджет — 101,2%. Інші бюджети області — 109,4%. Досить серйозні показники, навіть порівняно з першим кварталом 2019 року ми далеко попереду. Щодо квітня, то основний удар карантинної кризи припав саме на квітень. Тут уже є проблема. У нас є бюджетні ненадходження, або бюджетний «мінус». Станом на 29 квітня порівняно з квітнем 2019 року це мінус 33,8%. Я спілкуюся з колегами з інших областей, і ця проблема наявна сьогодні в усіх областях», — сказав Кучер. 

Фото: facebook.com/olexiykucher.kh

Він нагадав про програму виплат з безробіття від Центру зайнятості у період карантину та повідомив, що після карантину на заходи зі збільшення кількості робочих місць можуть виділити близько 66 млн грн.

«Якщо до кризи ми розробляли плани, як будемо збільшувати робочі місця, то зараз у першу чергу думаємо про те, як їх зберегти. А вже після виходу з карантинної кризи міркуватимемо, як збільшити кількість робочих місць. У нас є приблизно 66 млн грн, які можуть бути виділені на такі заходи», — сказав голова ОДА.

За інформацією про виконання бюджету Харківської області на 27 квітня, до обласного бюджету надійшло доходів в сумі 2 млрд 246 млн 500 тисяч гривень. Торік на 22 квітня доходів було вдвічі більше. 


У зв'язку із поширенням коронавірусу у світі 12 березня в Україні запровадили карантин до 3 квітня, пізніше його продовжили до 24 квітня. 23 квітня карантин знову продовжили — вже до 11 травня. Піку захворюваності в Україні очікують між 3 і 8 травня. За словами президента України Володимира Зеленського, пом'якшувати карантин в Україні будуть за двох умов: якщо протягом десяти днів відсоток виявлених хворих не змінюватиметься або залишається в межах 5%, а також якщо лікарні будуть заповнені пацієнтами з COVID-19 менше ніж наполовину.

2 травня міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що карантин пом'якшуватимуть з 11 травня, оскільки ситуація дозволяє.