На Харківщині створили 24 мобільні бригади для вакцинації проти COVID

Близько 150 медиків Харківської області проходять онлайн-навчання вакцинації проти СOVID-19. Коли вона розпочнеться в Україні та на Харківщині, досі невідомо.

На Харківщині сформували 24 мобільні бригади з вакцинації, розповів на брифінгу 12 лютого заступник директора Департаменту охорони здоров’я Харківської ОДА Геннадій Бондарчук.

«В залежності від того, яку вакцину отримає область, будуть працювати різні схеми проведення вакцинації», — сказав Бондарчук.

Геннадій Бондарчук. Фото: kharkivoda.gov.ua

«Ми вважаємо, проведення вакцинальної кампанії COVID-19 не буде мати якихось особливостей від вакцинальних кампаній до інших захворювань. А якщо будуть якісь особливості, на які зверне увагу Міністерство, ця інформація буде передана іншим медпрацівникам для урахування їх у роботі», — повідомив Бондарчук. 

Офіційних розпоряджень щодо отримання вакцини департамент ще не отримував. Вакцину Pfizer, яка потребує зберігання при температурі -70, триматимуть на центральному складі у Києві й доставлятимуть у регіони в спеціальних морозильних камерах, розповів Бондарчук. Її мають ввести протягом п’яти днів після розморожування. 

«Після розморожування вона буде зберігатися при температурі +2 +8. У нас є план дій для охоплення максимальної кількості тих, хто повинен вакцинуватися вакциною Pfizer на території Харківської області. Якщо будуть доставлені інші вакцини, які зберігаються при температурі -20 градусів, у нас є домовленість з обласним аптечним складом, який має відповідні холодильники, і ці вакцини будуть зберігатися там», — сказав Бондарчук. 

За повідомленням МОЗ, добровільна вакцинація в Україні має стартувати у лютому. У першій хвилі на Харківщині підлягають вакцинації понад 15 тисяч людей. Йдеться про працівників мобільних бригад, службу екстреної медичної допомоги, працівників закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірус. 

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.