На Харківщині щеплення від COVID отримали вже понад 50 тисяч людей

На Харківщині активізують вакцинацію проти коронавірусної інфекції. Графік кабінетів щеплень обіцяють змінити, аби їх могли відвідати якомога більше людей.

У Харкові змінять графік роботи 34 міські кабінети вакцинації, повідомила заступниця Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан. Це дозволить приймати охочих щепитися проти COVID після роботи та у вихідні.

«Розробляється графік, який дозволить, в разі системного надходження вакцини, вакцинувати більше людей», — зазначила посадовиця.

За її інформацією, від початку щеплення в Харкові першу дозу вакцини отримали 12 тис. людей. Завершили вакцинацію — 2,1 тис.

2 червня у місті очікують препарат від компанії Pfizer, загалом Харківщина отримає 11,8 тис. доз.

«Вакцина від Pfizer — з особливим холодових режимом. Після розморожування ми матимемо зробити щеплення протягом п'яти днів. З огляду на ці особливості будуть навчені 14 бригад», — розповіла Горбунова-Рубан.

Загалом до кінця червня очікують 3 млн доз вакцин.

За словами Світлани Горбунової-Рубан, рівень захворюваності COVID-19 у Харкові знизився практично на 60%. За рішенням Національної госпітальної ради, у міській лікарні №18 більше не лікуватимуть пацієнтів з коронавірусом. У підсумку в Харкові залишилося 880 ліжок, які зараз зайняті менш ніж на 50%.

Світлана Горбунова-Рубан. Фото: city.kharkov.ua

У Міністерстві освіти та науки назвали Харківщину серед лідерів за щепленням освітян. Найкращі показники — в таких регіонах:

  • Київ — 11 030 людей;
  • Київська область — 6 456;
  • Сумська область — 4572;
  • Харківська область — 4242;
  • Хмельницька область — 3590;
  • Вінницька область — 3549;
  • Дніпропетровська область — 3522.

Загалом в Україні щепили вже понад 80 тис. освітян. З них майже 30 тис. — ті, хто беруть участь у проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Ці педагоги отримали щеплення вакциною CoronaVac, решта — іншими доступними препаратами у пунктах щеплень.

За даними Харківського обласного лабораторного центру, в регіоні щепили першою дозою вже 51 876 людей. Завершили вакцинацію — 8529.

Минулої доби, 1 червня, першою дозою вакцинували 1926 людей, другою — 149.

За статистикою Міністерства охорони здоров’я, в Україні за добу щепили 18 884 людей. Одну дозу отримали 15 858, повністю імунізовані — 3026.

«Від початку вакцинальної кампанії щеплено 1 047 896 осіб, з них отримали одну дозу — 1 047 894, повністю імунізовані та отримали дві дози — 132 508», — кажуть у МОЗ.


У Міністерстві охорони здоров’я вважають, що ситуація з поширенням коронавірусу в Україні стабілізувалася. Влітку планують послабити деякі карантинні обмеження.

Фото на головній: Командування Медичних сил ЗСУ 

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.