Web Analytics

На Харківщині підготують палати у двох лікарнях на випадок коронавірусу

В обласних дитячій та дорослій інфекційних лікарнях виділять окремі бокси на випадок виявлення хворих на коронавірус 2019-nCoV.

Про це повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації Михайло Черняк

«Головне: у Харківській області на даний момент підтверджених випадків захворювання немає. Їх немає й в Україні в цілому. Що таке «підтверджений випадок»? Це не просто: «людина приїхала з Китаю та захворіла». Це результат лабораторного аналізу, який свідчить: у людини 2019-nCoV. Такі аналізи в даний момент проводять у Державному центрі громадського здоров'я МОЗ. Результат відомий скоріше, ніж за дві доби», — написав Черняк у Facebook.

За його словами, аналізи беруть у всіх пацієнтів з підозрілими симптомами, тих, хто відвідував Китай, контактував з людьми, які звідти приїхали. 

«Найближчим часом ми закупимо подібні тест-системи в Харківську область, щоб пришвидшити процес діагностики», — зазначив Черняк. 

У двох лікарнях Харкова готують окремі бокси. 

«На всяк випадок готуємо дві обласні інфекційні лікарні — дитячу та дорослу. Там виділяють окремі бокси у відділеннях ГРВІ, додатково закупили медикаменти. Приймальні відділення інфекційних лікарень також укомплектують спеціальним одягом, респіраторами, масками і так далі. Обов'язковий додатковий інструктаж пройдуть бригади екстреної допомоги», — обіцяє Черняк. 

Заступник голови ОДА просить громадян не панікувати і в разі чого — звертатися до лікарів.

Основними клінічними ознаками та симптомами, про які повідомляли у зв’язку із новим коронавірусом, є гарячка, утруднене дихання та рентгенограма грудної клітки, що показує двосторонні інфільтрати легень, зазначають у Центрі громадського здоров'я Мінохорони здоров'я України з посиланням на дані Всесвітньої організації охорони здоров'я. 

Станом на 29 січня 2020 року у світі зареєстровано 6057 лабораторно підтверджених випадків коронавірусної інфекції 2019-nCoV, 132 з них летальні, повідомили у МОЗ України. Окрім Китаю, захворювання зафіксовано у 15 країнах світу.

Пасажирам прямих авіарейсів з Китаю в аеропорту Бориспіль міряють температуру. Команди швидкого реагування та епідеміологів у аеропорту перевели у цілодобовий режим роботи.