На Харківщині літніх людей починають щепити AstraZeneca корейського виробництва

Харківська область отримала партію вакцини AstraZeneca-SKBio. Вже стартувало щеплення людей, старших за 65 років. 

Регіон отримав 15 200 доз вакцини AstraZeneca-SKBio, виробленої в Південній Кореї, повідомили у пресслужбі Харківської обладміністрації.

Людей, старших за 65 років, вакцинуватимуть у 140 пунктах щеплення: з них 34 — у Харкові, 106  у районах області.

900 доз отримав Центр первинної медико-санітарної допомоги у Дергачах. За словами його керівниці Ніни Іваненко, він обслуговує три територіальні громади Харківського району. Тут працює дев’ять кабінетів щеплення та три виїзні бригади.

«У нас понад 2000 людей цієї категорії, і ми маємо можливість щепити всіх охочих. Запрошують їх на вакцинацію сімейні лікарі, а ми вакцинуємо. Сьогодні щеплення проводимо у нас в амбулаторії, в Дергачах, також виїзна бригада працює в Малій Данилівці. Вже розроблені плани вакцинації в інших населених пунктах включно до п’ятниці», — розповіла Іваненко.

Фото: kharkivoda.gov.ua

Завідувачка амбулаторії загальної практики — сімейної медицини в Дергачах Наталія Степаненко каже, що для пацієнтів закладу виділили 300 доз. Для повторного щеплення, як передбачене за 90 днів, препарат отримають окремо.

В амбулаторії сімейної медицини селища Мала Данилівка планують щепити близько 80 літніх людей.

«Це векторна вакцина. Зберігається вона за температури +2°С...+8°С — у нас є спеціальні холодильники для цього. Перед щепленням проводиться температурний контроль й огляд пацієнта. Після вакцинації ми спостерігаємо за ними близько 25-30 хвилин», — каже лікарка мобільної бригади Дарина Кантимир.

У Дергачах та на території колишнього Дергачівського району усіх охочих віком від 65 років розраховують щепити до кінця тижня.

За даними Харківського обласного лабораторного центру, на 29 квітня в регіоні вже щепили від COVID 28 599 людей. З них минулої доби, 28 квітня — 6234.

Поки що всі отримали лише першу дозу вакцини з двох необхідних.

У Міністерстві охорони здоров’я звітують, що в Україні за добу щепили 70 469 людей.

«629 184 людини щеплено від початку вакцинальної кампанії, з них однією дозою — 629 182. Завершили вакцинацію, тобто отримали дві дози — 10 (з них двоє отримали одну дозу за кордоном)», — наводять цифри у МОЗ.

Найбільше людей за добу щепили у Київській області та Києві, Харківській, Дніпропетровській і Полтавській областях.


На Харківщині щеплення від COVID вже проводили й іншими препаратами. Першим був CoviShield  — виготовлений в Індії аналог вакцини Oxford/AstraZeneca, яку розробили Оксфордський університет і британсько-шведська компанія AstraZeneca. Другим — CoronaVac від китайської компанії Sinovac Biotech Ltd.

У середині квітня регіон також отримав першу партію вакцини виробництва Pfizer/BioNTech. 

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.