На Харківщині 254 тисячі сімей отримуватимуть субсидії готівкою

Як підрахували у Харківській обладміністрації, 165,8 тисяч сімей отримуватимуть субсидії через Пенсійний фонд, а 88,2 тис. — через відділення «Ощадбанку».

Тему монетизації житлових субсидій обговорили під час селекторної наради з віце-прем’єр-міністром Павлом Розенком 19 березня, повідомили у прес-службі Харківської обладміністрації.

Як розповів заступник голови ХОДА Михайло Черняк, у лютому в області сформували реєстри на виплату житлової субсидії.

«У готівковій формі субсидії будуть отримувати 254 тисячі сімей. З них 165,8 тисячі, які одержують пенсії, отримуватимуть субсидії через Пенсійний фонд, а 88,2 тисячі — через відділення «Ощадбанку», — навів дані Черняк.

За його словами, виплачувати кошти через Пенсійний фонд розпочали 4 березня, через «Ощадбанк» — 12 березня.

У грошовій формі «Ощадбанк» розраховуватиметься з підприємствами — надавачами житлово-комунальних послуг за 2800 субсидіантів.

Фото: kharkivoda.gov.ua

Віце-прем'єр Павло Розенко назвав монетизацію субсидій «реальним механізмом заощадження ресурсів і коштів».

«Людина отримує на руки ресурс і після сплати за послуги в неї залишається реальна сума економії, яку вона може витратити на власний розсуд. Зараз за вікном встановилася плюсова температура, і є можливість економити на опаленні. При цьому субсидії люди будуть отримувати у березні, квітні та травні», — пояснив Розенко.

Загалом в Україні близько 2,3 млн громадян отримуватимуть виплати через Пенсійний фонд, ще 1,2 млн — через «Ощадбанк».

З березня паралельно діють дві моделі монетизації субсидій. Перша, яку впровадили із січня, передбачає розрахунки споживачами за послуги через «Ощадбанк» і за результатами вже цього опалювального сезону— виплату невикористаних субсидій готівкою. Друга модель — «живі» гроші для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії.

Читайте MediaPort у Telegram

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.