Web Analytics

МВС пропонує посилити відповідальність за хибні повідомлення про замінування

Правоохоронці пропонуватимуть збільшити термін обмеження волі та передбачити конфіскацію майна за неправдиві повідомлення про закладену вибухівку. 

Про запропоновані зміни щодо перевірки таких повідомлень і посилення санкцій розповіли у прес-службі Міністерства внутрішніх справ.

По-перше, МВС хоче переглянути алгоритм дій поліцейських: після реєстрації повідомлень про замінування першочергово здійснюватиметься перевірка на відсутність «фейку». Цим займатимуться оперативники Департаменту кіберполіції.

По-друге, МВС планує ініціювати зміни до Кримінального кодексу України для посилення відповідальності.

«Через масові повідомлення про мінування тих чи інших об'єктів у столиці та інших регіонах країни за останній час, ми ініціюємо підготовку проекту змін до наших внутрішніх правових актів, які уточнюють регламент реагування органів правопорядку на такі повідомлення. Також готуємо зміни до Кримінального кодексу для посилення відповідальності. У низці випадків запропонуємо збільшити термін кримінальної відповідальності та обмеження волі на строк більше шести років, а також передбачити додатково конфіскацію майна», — розповів директор Департаменту комунікації МВС України Артем Шевченко.

Він зазначив, що частіше повідомлення про мінування надходять з Росії та непідконтрольних територій на Донбасі. Анонімні повідомлення розсилаються за допомогою IP-телефонів та інтернету, також є випадки, коли про нібито закладену вибухівку заявляють громадяни України.

У МВС нагадали, що останнім часом такі повідомлення почастішали, і правоохоронці змушені реагувати на кожне з них. На час перевірки блокується діяльність закладів, громадяни зазнають незручностей, а підприємства — збитків.

У Харкові масові повідомлення про замінування надходять з 21 квітня. Останнє перевіряли 24 червня: правоохоронці оглянули чотири університети. У жодному випадку вибухівку не знайшли.

Читайте MediaPort у Telegram