Web Analytics

Завантаження...

МОЗ запропонує уряду встановити нові карантинні обмеження

Міністерство охорони здоровʼя пропонуватиме запровадити додаткові карантинні обмеження через зростання захворюваності на COVID-19. Серед них — заборона масових культурних заходів та окремий час для відвідування магазинів пенсіонерами.

Пропозиції МОЗ озвучив на брифінгу 5 листопада головний санлікар України Віктор Ляшко.

«Ми хочемо запропонувати Кабінету міністрів встановити додаткові карантинні обмеження на території України. Вони будуть стосуватися, зокрема, обмеження діяльності зон харчування, дитячих кімнат і розважальних зон в торгово-розважальних центрах. Ми хочемо, щоб у ТРЦ працювали тільки магазини — щоб люди могли купити необхідні їм речі, та щоб це не впливало на економіку нашої країни», — зазначив він.

МОЗ також хоче заборонити проведення всіх масових культурних заходів, обмежити діяльність спортивних залів, фітнес-центрів і басейнів, а також роботу закладів, які не дотримуються санітарних норм.

Для обслуговування людей старше 60 років у магазинах рекомендують виділити окремий проміжок часу — з 10.00 до 12.00.

«Це не забороняє людям похилого віку відвідувати магазини в інший час. Але воно має спонукати людей молодше 60 років не відвідувати магазини, аптеки тощо саме в той період», — пояснив Ляшко.

Він нагадав, що, за статистикою, у людей старше 60 років — найтяжчий перебіг хвороби та ускладнення від неї. На цю вікову групу припадає 71% всіх смертельних летальних випадків.

Пропонуються й нові правила для червоної зони. Раніше місцева влада певною мірою могла визначати, які обмеження обирати з визначеного урядом переліку. Тепер МОЗ наполягає на застосуванні повного списку, якщо кількість позитивних тестів на коронавірус перевищуватиме 20% від усіх проведених. Як зазначив Ляшко, середній показник в Україні нині — 19%, хоча в деяких регіонах — понад 40%.

У червоній зоні також пропонують дозволити роботу дитячих садків та відвідування 1-4 класів шкіл.

Пропозиції щодо карантину вихідного дня Віктор Ляшко не озвучував, проте про такий режим згадав в ефірі телеканалу «Україна 24» міністр охорони здоровʼя Максим Степанов. Він зазначив, що уряд розглядає подібну можливість, однак остаточне рішення поки не ухвалене.

«Ми вважаємо, що більш жорсткими обмеженнями саме у вихідний день зможемо тією чи іншою мірою розривати ланцюг хвороби. Разом з іншими заходами це може стримувати розповсюдження COVID-19. Для нас головне — це швидкість, з якою розповсюджується хвороба, її треба стримати», — заявив Степанов.

На запитання, коли новий режим може набути чинності, міністр відповів, що це буде точно не цього тижня.

«Точно не з цих вихідних. Це проект, який ми ще погоджуємо, остаточного рішення уряду ще не існує», — пояснив він.

В Україні минулої доби, 4 листопада, зареєстрували 9 850 випадків зараження коронавірусом — це рекордний показник. Шпиталізували 1 269 людей. Одужали 8 378, померли — 193.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабінет міністрів поки не планує запроваджувати локдаун, проте карантинні обмеження можуть посилити, якщо ситуація з поширенням COVID-19 погіршиться.