МОЗ побачив спад госпіталізацій з COVID на Харківщині

Нардеп з Харківщини Олександр Бакумов заявив, що в лікарнях регіону бракує місць для пацієнтів з коронавірусом і кисневих точок. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов стверджує, що близько третини ліжок з киснем вільні, а рівень госпіталізацій знижується.

Питання щодо ситуації з COVID-19 на Харківщині порушили під час засідання Верховної Ради 16 квітня. Нардеп-мажоритарник Олександр Бакумов («Слуга народу») попросив міністра охорони здоров’я Максима Степанова звернути увагу на Харківщину. За словами обранця, у лікарнях регіону — складна ситуація з лікуванням хворих на COVID

«Лікарні не готові, органи місцевого самоврядування, державної влади не підготувалися до коронавірусної хвороби. Швидкі не забирають людей. Кисневих точок не вистачає. Недостатність ємностей кисню обґрунтовується тим, що, вибачте, заблокований Суецький канал. Я вас прошу звернути увагу на Харківщину, провести перевірку готовності закладів охорони здоров'я надалі боротися з коронавірусною хворобою», — заявив Бакумов.

Максим Степанов у відповідь нагадав, що опорні медзаклади в Харкові нещодавно перевіряли на наявність ліжок та кисневих точок.

«Що можу сказати: були виявлені відповідні розбіжності у деяких лікарнях. Загальна кількість, здається, близько 372 ліжок. Було чітко враховано, в який спосіб достатньо швидко ця кількість буде поновлена, виходячи з тієї статистики, яка на сьогодні є», — зазначив міністр.

За даними Степанова, вільні ліжка з киснем на Харківщині є — близько третини.

«Дійсно, 68% ліжок з киснем на сьогоднішній день зайняті у Харківській області. В той же час ми вже бачимо у Харківській області від'ємне значення по рівню госпіталізацій, тобто динаміка госпіталізацій пішла на спад, як по всій країні, так і в Харківській області. Але ситуація, дійсно, залишається досить напруженою», — підсумував очільник МОЗ.

Харківські волонтери, які допомагають пацієнтам з СOVID, стверджують, що вільних ліжок у медзакладах немає. Зменшення госпіталізацій, на їх думку, може пояснюватися тим, що хворих не доправляють до лікарень.

За підсумки перевірки МОЗ, у чотирьох міських лікарнях Харкова та у двох лікарнях «Укрзалізниці» заявлена кількість ліжок для хворих на COVID-19 не відповідала фактичній. Медзаклади зобов'язали усунути розбіжності.

Фото на головній: Харківська міськрада

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.