Web Analytics

Мороз відмовився від боротьби за президентство

Олександр Мороз попросив більше «не вважати його кандидатом на пост Президента України», хоча термін відкликання кандидатур сплив 7 березня. У Центрвиборчкомі кажуть, що його прізвище все одно залишається в бюлетені.

Заяву кандидата 27 березня оприлюднили на сайті «Соціалістичної партії Олександра Мороза».

За словами Мороза, політрада партії дійшла до висновку, що вибори може бути «сфальсифіковано». Тому актив партії вважає недоцільним продовжувати його участь у передвиборчій кампанії.

«Враховуючи викладене, прошу не вважати з цього часу мене кандидатом на пост Президента України», — підсумовує Олександр Мороз.

Фото: Facebook/alexander.moroz.12

Ситуацію прокоментував прес-секретар Центральної виборчої комісії Костянтин Хівренко, передає «Українська правда». За словами Хівренка, попри цю заяву, ім'я Мороза все одно залишається в бюлетені.

«Кандидат у президенти, офіційно зареєстрований Центральною виборчою комісією кандидатом у президенти України мав право подати заяву про зняття з балотування до 24 години 7 березня 2019 року. ЦВК не пізніше, ніж наступного дня, тобто 8 березня, повинна була прийняти рішення щодо зняття з балотування кандидата, який написав подібну заяву чи таку заяву. Все інше поза межами цього терміну не тягне за собою жодних юридичних наслідків», — пояснив Хівренко.

За його словами, станом на 18.00 27 березня ЦВК не отримувала від Мороза жодного документа з цього приводу.

Речник ЦВК також додав, що в бюлетені не буде вказано жодної інформації про те, що Мороз відмовився від своєї кандидатури на пост президента.

Згідно з законом «Про вибори президента України», печатку про те, що кандидат вибув, можна ставити у таких випадках:

  • звернення кандидата на пост президента України у будь-який час після його реєстрації, однак не пізніше ніж за 23 дні до дня виборів та не пізніш як за 13 днів до дня повторного голосування, з письмовою заявою про відмову від балотування;
  • припинення громадянства України кандидата;
  • вибуття кандидата на пост президента України за межі України для постійного проживання;
  • визнання кандидата на пост президента України недієздатним;
  • смерть кандидата.

Вибори президента України призначені на 31 березня 2019 року. ЦВК зареєструвала 44 кандидати, проте п'ятеро — Андрій Садовий, Дмитро Гнап, Сергій Кривонос, Євгеній Мураєв і Дмитро Добродомов — передумали балотуватися.

Читайте MediaPort у Telegram