МОН радить відправити школярів на канікули і звільнити студентські гуртожитки

Міністерство освіти та науки підготувало рекомендації щодо роботи шкіл і вишів в умовах прискореного розповсюдження коронавірусної інфекції.

Позицію МОН навів т.в.о. очільника міністерства Сергій Шкарлет у своєму Telegram-каналі.

За його словами, Міносвіти вже 12 жовтня порекомендує всім закладам загальної середньої освіти (незалежно від кольору карантинної території) встановити канікули з 15 до 30 жовтня включно.

Закладам професійної освіти та вишам порадять перейти на дистанційну форму навчання з 15 жовтня до 15 листопада, а студентам — обов’язково виїхати з гуртожитків.

Шкарлет очікує, що Кабінет міністрів також ухвалить відповідне розпорядження вже 13 жовтня.

Водночас, за словами т.в.о. міністра освіти, дитячі садки працюватимуть у звичайному режимі — з урахуванням рекомендацій МОЗ і головного санітарного лікаря.

Пізніше Сергій Шкарлет уточнив свою пропозицію щодо звільнення гуртожитків. За його словами, Міносвіти не планує примусово виселяти студентів, попри риски поширення коронавірусу.

«Запевняю, що ніхто не буде примусово виселяти вас із гуртожитків (і я обов`язково буду наголошувати щодо цієі позиції на засіданнях комісії ТЕБ та НС і Уряду), хоча саме гуртожитки сьогодні є одним із місць потенційної небезпеки поширення коронавірусу, — звернувся очільник МОН до студентів. — Я розумію, що багато хто з вас вже працює і вам важливо зберегти своє місце роботи. Є серед вас і ті, чия домівка наразі на «червоній» карантинній території, а також є соціально-незахищені категорії студентів».

Шкарлет наголосив, що в офіційному листі Міносвіти буде лише рекомендація щодо від'їзду студентів з гуртожитків додому (окрім сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, молоді з тимчасово окупованих територій і «червоних» карантинних зон тощо).

Водночас, МОН зобов'яже керівництво вишів зберегти місця у гуртожитку та в разі від'їзду студентів — перерахувати сплачені ними за поселення кошти.

Керівник міністерства додав, що МОН лише прагне знизити ризики захворюваності — враховуючи, що в гуртожитках фізично неможливо зберігати дистанцію.

«Прошу поставитися до рекомендацій не емоційно, а з урахуванням реалій сьогоднішньої небезпеки поширення пандемії», — підсумував Сергій Шкарлет.

Раніше уряд закликав посилити контроль за дотриманням карантину в містах, де спостерігається зростання захворюваності. Серез них — Київ, Харків і Суми.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.