Web Analytics

Мобілізація в Росії: реакція ОПУ та РНБО

В Офісі президента вважають, що, оголосивши часткову мобілізацію, Кремль хоче компенсувати свої провали в Україні «насильством та репресіями проти власного народу». У РНБО назвали рішення президента РФ Володимира Путіна «комплексною програмою утилізації росіян».

Секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов назвав рішення кремлівського режиму «комплексною програмою утилізації росіян».

У дописі у Twitter він згадав останні кроки, за допомоги яких РФ намагається збільшити свою армію: посилення покарань за ухилення від призову і набір найманців для війни в Україні серед ув’язнених. Також — згадав компенсації родинам загиблих, авто «Лада».

«Щодо останніх заяв. План Путіна «Бермудський трикутник» — комплексна програма утилізації росіян: ухилення від мобілізації — в’язниця — ПВК Вагнера. Далі: український фронт — ліквідація — біла «Лада», — написав Данілов.

Подібним чином висловився і радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.

«Усе ще йде за планом, чи не так? У життя чудове почуття гумору», — написав Подоляк у Twitter.

«Ішов 210-й день «триденної війни». Росіяни, які вимагали знищити Україну, врешті отримали: 1. Мобілізацію. 2. Закриті кордони, блокування банківських рахунків. 3. Тюрму за дезертирство. 4. Спецзагони для «опущених» у ПВК», — перелічив він останні проблеми, з якими зіткнулася держава-агресорка.

Речник президента Володимира Зеленського Сергій Никифоров назвав рішення щодо мобілізації трагедією для росіян. За його словами, компенсувати свої провали Кремль «збирається насильством та репресіями проти власного народу».

«Це велика трагедія передусім для самого російського народу. 300 тис. вчорашніх строковиків спрямують туди, де не впоралися головорізи-рецидивісти, найманці та хвалені кадировці», — сказав він у коментарі LIGA.net.

За словами Никифорова, «зрозуміло, що саме там буде з цими хлопцями», яких армія РФ «не може нормально готувати та забезпечувати».

«Чим швидше це припиниться, тим менше російських синів вирушить гинути на фронт», — додав речник президента.


Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю Bild, що «Путін хоче втопити Україну в крові, але й у крові власних солдатів».

«Він бачить, що його підрозділи просто розбігаються. Йому потрібна багатомільйонна армія, яка прийде до нас», — сказав Зеленський.

Він зазначив, що насправді часткова мобілізація в РФ триває протягом останнього місяця. «Ми вже знаємо, що мобілізували курсантів, хлопців, які не вміли воювати. Ці курсанти полягли. Вони навіть не змогли закінчити навчання. Всі ці люди не можуть воювати. Вони прийшли до нас і помирають», — заявив президент України.

Коментуючи загрози Володимира Путіна застосували ядерну зброю, Зеленський сказав, що не вірить у це, але не виключає ядерного удару. «Ми не можемо заглянути в голову цій людині», — зауважив він.

Він також закликав не піддаватися: «Завтра Путін може сказати: «Окрім України, ми хочемо ще частину Польщі, інакше ми застосуємо ядерну зброю.» Ми не можемо йти на ці компроміси».


Фото: Гіоргос Мутафіс/Bild

Рішення російського керівництва піддали критиці й іноземні дипломати. Посол США в Україні Бріджит Брінк вважає старт мобілізації «ознакою слабкості».

«Фальшиві референдуми та мобілізація є ознаками слабкості, провалу Росії. США ніколи не визнають претензій Росії на нібито анексовану українську територію, і ми продовжуватимемо підтримувати Україну стільки, скільки потрібно», — заявила вона.


Президент РФ Володимир Путін підписав указ про часткову мобілізації у країні. Загалом планують призвати 300 тис. людей.