Web Analytics

«Міста Героїв»: «Укрпошта» випустила марки, присвячені Харківщині

14 вересня «Укрпошта» ввела в обіг марки, присвячені контрнаступу Сил оборони у вересні 2022 року та звільненню Балаклії, Ізюма і Куп'янська.

Новий поштовий набір — блок марок, конверт і листівки — продовжив серію «Міста Героїв», повідомляє «Укрпошта».

Зображення на марках присвячені чотирьом містам — Балаклії, Ізюму, Куп'янську та Харкову. На листівках — нацгвардійці, поліцейські, підприємці та музейники. Як зазначили в «Укрпошті», кожне зображення «натхненне щемкою історією боротьби та виживання в окупації».

Фото: Харківська ОВА

 

Під марками на блоку автори дали опис Харківщини:

«Це 31,4 кв. км на мапі України. Це тремпель, квадратна піца, битий російський літак, ракета на площі Свободи. Це сотні історій та сотні життів. Це героїзм від Олександрівки до Близнюків. Це Харків, Балаклія, Куп’янськ, Ізюм. Це міста героїв, не бетонних стін, заводів чи стел, а наших людей. Людей, що зробили надможливе — подивилися в очі озброєним звірам, побороли природний страх і боролися за звільнення».

Тираж блоку — 75 тис. примірників.

Номінал марок — М (18 грн, що відповідає тарифу на пересилання непріоритетного простого листа масою до 250 г у межах України).

Фото: «Укрпошта»

 

У спецпогашенні марки взяли участь нацгвардійці, які витісняли російські війська з Харківщини, повідомив гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський. Також — слідча з Куп’янська Ольга Лихолобова, яка виводила людей з окупації, а після і досі — фіксує воєнні злочини та шукає зниклих безвісти.

«Сьогодні хотілося б зібрати разом усіх героїчних людей Харківщини. У такому ж героїчному та символічному місці, на площі Свободи в Харкові… Але багатьом з них ми вже не матимемо нагоди подякувати при житті. Лише своїми діями доводити, що боротьба була не даремною. Пам'ятати героїв», — прокоментував Смілянський.

Фото: «Укрпошта»


Окуповані російським військом Ізюм, Балаклію та Куп’янськ Сили оборони звільнили під час контрнаступу на початку вересня 2022 року.

У Балаклії на честь визволення змінили дату Дня міста, відтепер святкуватимуть 8 вересня.

Читайте також: Річниця контрнаступу ЗСУ на Харківщині: як звільняли Шевченкове