Web Analytics

Міськрада вимагає від організаторів намету прибратися з площі Свободи за три дні

Організатори намету «Все для перемоги» на площі Свободи сьогодні знайшли прикріплений до нього припис начальника Інспекції з паркування Департаменту територіального контролю Харківської міськради з вимогою добровільно у триденний термін демонтувати намет. 

Про це «МедіаПорту» розповів співкоординатор харківського Євромайдану Ігор Рассоха

«Якийсь папірець приліпили про те, що ми як засіб благоустрою чи дорожнього руху маємо бути прибрані. Я от не знаю, ми засіб благоустрою чи дорожнього руху? Ми, взагалі-то, пікет. Хто це приліпив, ми не бачили, вони збоку його повісили і втекли. Ми розцінюємо це як факт дрібного хуліганства», — сказав Рассоха.

Фото: t.me/eurokharkiv

Те, що припис справжній, «МедіаПорту» підтвердив директор Департаменту у справах інформації та зв'язків з громадськістю Харківської міськради Юрій Сидоренко. Документ підписаний начальником Інспекції з паркування Андрієм Гаркушиним.

«За результатами здійснених заходів самоврядного контролю встановлено: самовільне встановлення об'єкта — намет — на земельній ділянці комунальної власності за адресою: майдан Свободи, навпроти будівлі по вул. Сумська, 64 без документа, що посвідчує право власності або користування такою земельною ділянкою, та/або без отримання документа, який відповідно до вимог чинного законодавства, рішень Харківької міської ради, її виконавчого комітету, дає право на встановлення такого об'єкта та/або без відповідного договору, необхідність укладення якого визначена актами чинного законодавства, рішеннями Харківської міської ради, її виконавчого комітету, що є порушенням вимог п. 5.1.25 Правил, п. 6, ч. 1 ст. 16 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», ст. 18 Закону України «Про автомобільні дороги».

Відповідно до п. 5.10.9 Правил, та з метою усунення виявлених порушень ВИМАГАЄМО: добровільно у триденний строк усунити вказане порушення шляхом демонтажу об'єкта за адресою майдан Свободи, навпроти будівлі по вул. Сумська, 64 з обов'язковим відновленням благоустрою території міста Харкова», — вказано в папері. 

За словами Рассохи, вручити припис ніхто не намагався.  

«Воно взагалі на скотчі приліплено. Там немає печатки, нічого. Це фількина грамота», — сказав Рассоха. 

«Вони ж його отримали? Отримали», — коментує у свою чергу Сидоренко. 

На приписі вказано: якщо особа відсутня на місці розташування об'єкта, припис кріпиться на самовільно (незаконно) встановленому об'єкті, або в інший спосіб, що залежить від умов місцевості, з фотофіксацією факту його прикріплення. 

Про результати розгляду припису його адресати мають повідомити Департамент не пізніше 14 травня, йдеться у документі. 

«У випадку невиконання вимог припису у встановлений строк, самовільно (незаконно) встановлений об'єкт за вказаною адресою згідно із п. 5.10.13 Правил буде демонтовано на підставі рішення виконавчого комітету Харківської міської ради», — попереджають в Інспекції.  

Документ також опублікований в розділі оголошень на сайті міськради. 

Скріншот: city.kharkov.ua/uk/dokumentyi/obyavleniya

Демонтувати намет його організатори наміру не мають. Нині вони позиціонують себе як пікет. А згодом намет може стати приймальнею народного депутата. За словами Рассохи, таку ініціативу проявив нардеп Ярослав Маркевич. «Тобто буде вивіска висіти, що це громадська приймальня депутата», — сказав Рассоха. 

8 травня на сайті Харківської міськради була оприлюднена петиція щодо знесення намету «Все для перемоги». Її публічно підтримав Геннадій Кернес. За добу петиція зібрала необхідну для розгляду кількість підписів. Протягом 10 днів мер має на неї відповісти. Ініціатори створення намету проти того, щоб її прибирали. На їхню думку, намет «має стояти на майдані Свободи до кінця війни».

Інспекція з паркування розпочала роботу у Харкові у лютому цього року. 

Читайте також: Намет «Все для перемоги»: у Харкові планують віче і ходу до Кернеса