Web Analytics

Міськрада схвалила бюджет Харкова на 2022 рік: які видатки запланували

Харківська міська рада схвалила проєкт бюджету на 2022 рік. Доходи визначили у 19,3 млрд грн, видатки — у 18,8 млрд грн.

Проєкт бюджету розглядали на сесії Харківської міськради 22 грудня.

«За» проголосував 61 депутат (представники «Блоку Кернеса — Успішний Харків», «Опозиційної платформи — За життя», «Європейської солідарності», «Слуги народу»).

Проти висловилися п’ятеро, всі з фракції «Партії Шарія».

Дев’ятеро утрималися: шестеро представників «Блоку Світличної «Разом» і троє — «ОПЗЖ». Ще один обранець не голосував.

Фото: Facebook.com/eskharkiv

Як розповіла директорка Департаменту бюджету і фінансів міськради Тетяна Таукешова, загальний обсяг доходів визначили у 19,3 млрд грн. Серед іншого, з держбюджету місто отримає 2,29 млрд грн на освіту, 313 млн грн на будівництво метро, 295 млн грн на компенсацію пільг із земельного податку космічним і літакобудівним підприємствам.

Головним джерелом доходу, як і раніше, залишається податок з доходів фізичних осіб — 9,4 млрд грн. Місцеві податки та збори — 5,5 млрд грн.

За прогнозом, видатки становитимуть 18,8 млрд грн.

«Бюджет міста збалансований. Безумовним пріоритетом у галузі видатків залишається збереження соціальної стабільності, створення умов, що сприяють покращенню якості життя городян», — зазначила Таукешева.

Скріншот рішення Харківської міської ради

Міський голова Ігор Терехов назвав бюджет соціально спрямованим. За його словами, понад 40% видатків підуть на освіту, охорону здоров'я, соціальний захист, спорт і культуру.

На медицину планують виділити понад 630 млн грн. З них на створення муніципальної швидкої допомоги — 97,3 млн грн, закупівлю медикаментів — 56,8 млн грн, капітальний ремонт закладів — 47,2 млн грн, придбання обладнання — 43 млн грн. 

На пільговий проїзд у міському транспорті закладають 78,9 млн грн.

«Другий напрямок — розвиток інфраструктури: нові транспортні розв'язки, закупівля рухомого складу, будівництво Льодової арени, реконструкція стадіону «Металіст». Це бюджет розвитку міста», — заявив мер.

На житлово-комунальне господарство загалом передбачено майже 4,8 млрд грн. На розвиток дорожньої інфраструктури — 1,4 млрд грн (з них на будівництво і ремонт доріг — 400 млн грн).

На транспортну систему хочуть витратити 1,37 млрд грн.

На будівництво доступного житла — 102,4 млн грн.

Обговорення бюджету — з 32:00.

Бюджет Харкова на 2021 рік становив 15,6 млрд грн.


21 грудня Харківська обласна рада затвердила бюджет регіону на 2022 рік. Загальний обсяг визначили у 6,82 млрд грн, доходи та видатки — збалансовані.