Web Analytics

Міськрада просить харків’ян підготуватися до монетизації пільг на оплату ЖКГ

Департамент праці та соціальної політики Харківської міської ради нагадує, що пільговики мають повідомити номери мобільних телефонів для внесення в облікову картку.

Монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг починається з 1 жовтня, повідомили у прес-службі Харківської міськради.

Працюватимуть два способи — за зразком монетизації субсидій через «Ощадбанк»:

  • У безготівковій формі: гроші перераховуватимуть на акаунт пільговика в «Ощадбанку». Банк переказуватиме кошти житлово-комунальним організаціям без звернення пільговика. Зекономлені кошти за підсумками опалювального періоду перерахують на особистий рахунок пільговика в «Ощадбанку».
  • У готівковій формі: пільговик має подати заяву до адміністрації свого району — до управління праці та соціального захисту населення. У заяві треба вказати номер рахунку, відкритого в «Ощадбанку». Гроші виплачуватимуть з наступного місяця — з урахуванням державних соціальних нормативів.

«Громадяни, які отримають кошти готівкою, повинні щомісяця сплачувати фактично спожиті житлово-комунальні послуги з урахуванням суми пільги», — нагадують у міськраді.

Управління праці та соцзахисту також щомісячно надсилають житлово-комунальним підприємствам списки городян, які отримали або втратили право на пільги. Тому пільговики мають повідомляти про зміни місця мешкання або складу сім'ї.

Міськрада також просить харків'ян-пільговиків повідомити номери своїх мобільних телефонів, щоб внести їх в облікові картки в Єдиному державному реєстрі осіб, які мають право на пільги.

В Україні від початку року монетизовані житлово-комунальні субсидії. З травня — одночасно у двох формах: безготівковій і готівковій.

Читайте MediaPort у Telegram