Web Analytics

Міськрада просить харків'ян не зволікати із заявами на монетизацію пільг

Пільговиків також просять повідомити районним управлінням соцзахисту номера своїх мобільних телефонів, щоб внести їх до облікової картки в держреєстрі.

Монетизація пільг на сплату житлово-комунальних послуг розпочнеться вже у жовтні, повідомляє пресслужба Харківської міськради.

Пільги, як і субсидії, монетизуватимуть двома способами:

  • У безготівковій формі: кошти перераховуватимуть на обліковий запис пільговика в «Ощадбанку», який переказуватиме гроші на рахунки керуючих організацій, що надають послуги (без звернення пільговика). Зекономлені кошти за підсумками опалювального періоду перерахують на особистий рахунок пільговика в «Ощадбанку».
  • У грошовій готівковій формі: кошти, за бажанням пільговика, перераховуватимуть на рахунок уповноваженого банку або «Укрпошти». Для цього пільговик має до 15 жовтня (15 травня — на літній сезон) звернутися із заявою до управління праці та соціального захисту адміністрації свого району, щоб вказати виплатні реквізити. Бланк заяви на монетизацію пільг можна скачати на сайті Харківської міськради.

«Громадяни, які отримають кошти готівкою, повинні щомісяця сплачувати фактично спожиті житлово-комунальні послуги з урахуванням суми пільги», — нагадують у мерії.

Управління праці та соцзахисту щомісяця передають підприємствам-постачальникам житлово-комунальних послуг відомості щодо людей, які отримали або втратили право на пільги. Тому пільговикам треба повідомляти управління про зміну місця мешкання або складу сім'ї.

Всіх харків’ян-пільговиків також просять повідомити районним управлінням соцзахисту номера своїх мобільних телефонів — щоб внести їх до облікової картки в Єдиному державному реєстрі осіб, які мають право на пільги.

В Україні від початку року монетизовані житлово-комунальні субсидії. З травня — одночасно у двох формах: безготівковій і готівковій.

Читайте MediaPort у Telegram