Web Analytics

Міськрада хоче прибирати з вулиць покинуті машини

Власнику автомобіля винесуть припис, і якщо він за три дні не прибере машину — ухвалять рішення щодо евакуації. Автівки зберігатимуться на майданчику КП «Харківводоканал».

Про наміри прибирати з вулиць і дворів покинуті автівки повідомив заступник директора Департаменту територіального контролю Євген Швець.

Він розповів, що для цього планується внести зміни до Правил благоустрою території міста: прописати, які саме авто вважаються покинутими.

«Покинуті автомобілі — це самовільно встановлені транспортні засоби, які захаращують об'єкт благоустрою, ускладнюють умови руху пішоходів або транспорту, а також довгий час не використовуються за призначенням особою, яка їх встановила, і мають ознаки втрати експлуатаційних можливостей», — пояснив Швець.

Городяни можуть звертатися щодо прибирання покинутих авто до Департаменту територіального контролю міськради. Машину оглянуть і винесуть припис про добровільний демонтаж. Такими повноваженнями пропонують наділити Інспекцію з паркування. Документ залишать на лобовому склі, а також розмістять на сайті міської ради. Якщо протягом трьох днів власник авто не забере його добровільно, на засіданні виконавчого комітету ухвалять рішення про примусову евакуацію.

Машини відвозитимуть на майданчик КП «Харківводоканал», де вони чекатимуть власників. Також, каже Євген Швець, на вулиці Роганській наразі будують спеціальний майданчик, де зберігатимуться кинуті автомобілі та демонтовані МАФи.

«Якщо власник знайдеться, він повинен надати зберігачу документи, що засвідчують його право на автомобіль, компенсувати міській раді витрати на примусовий демонтаж, а потім він має право забрати своє майно», — додав Швець.

Фото: city.kharkov.ua

Якщо зміни до Правил благоустрою ухвалять на наступній сесії міськради, евакуацію почнуть вже наприкінці серпня. Чергову сесію планують провести 21 серпня.

За даними Швеця, від початку року до міськради надійшло близько 20 звернень стосовно покинутих авто, маже половина з них — за останні три дні, після повідомлення про наміри щодо їх прибирання.

Планується евакуювати й автівки порушників правил дорожнього руху, заявив міський голова Геннадій Кернес.

«Це давня проблема, що люди залишають автомобілі в недозволених місцях у центрі міста. Дуже багато машин на площі Свободи, на вулицях Сумській і Римарській», — зазначив Кернес у програмі «Велике інтерв'ю» на телеканалі Simon.

За словами Кернеса, міськрада наразі вирішує питання щодо евакуації таких авто.

 «Ми ухвалюємо нормативні акти, щоб реалізувати свої повноваження в цьому питанні. Думаю, евакуатори скоро з'являться і у нас», — зазначив міський голова.

Читайте MediaPort у Telegram