Web Analytics

Міністр культури Ткаченко подав у відставку після заяви президента

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що хоче піти з посади.

Про це Олександр Ткаченко повідомив у своєму Telegram-каналі у ніч на 21 липня.

«Приніс сьогодні ввечері прем’єру заяву про відставку, через хвилю непорозуміння щодо важливості культури під час війни. Лише потім здивувався заяві президента щодо цього ж питання», — написав він.

Міністр зазначив, що культура під час війни важлива, «бо це війна не тільки за території, а за людей, а люди — це наша памʼять, історія, мова, творчість попри війну, спадщина і минуле заради майбутнього».

«І приватні, і бюджетні кошти під час війни на культуру не менш важливі, ніж на дрони, тому що культура це щит нашої ідентичності й наших кордонів. І це принципова моя позиція проти інших», — додав Олександр Ткаченко.

Фото: Telegram/Олександр Ткаченко

Увечері 20 липня президент Володимир Зеленський висловив незадоволення щодо розподілу бюджетних коштів у культурній сфері.

«У час такої війни максимум державної уваги, а отже і державних ресурсів, має йти на оборону. Очевидна річ. А кожен проєкт, що може бути реалізований коштом позабюджетних ресурсів, має бути реалізований коштом саме позабюджетних ресурсів. Це стосується різних сфер, зокрема галузі культури. Музеї, культурні центри, символи, серіали – усе це важливо, але зараз інші пріоритети. Знаходьте позабюджетні кошти. Не державні», — сказав він у вечірньому відеозверненні.

За словами Зеленського, він запропонував прем’єр-міністру Денису Шмигалю два кроки:

  • знайти позабюджетні кошти на проєкти, «які зараз справді потрібні»;
  • розглянути заміну міністра культури та інформаційної політики.  

Рішення щодо виділення бюджетних коштів на культурні ініціативи неодноразово наражалися на суспільну критику. Серед останніх суперечливих проєктів — виділення більш як 500 млн грн на завершення будівництва Національного музею Голодомору-геноциду і фінансування комедійних серіалів. 


Олександра Ткаченка призначили міністром культури та інформаційної політики у червні 2020 року. До цього він був народним депутатом від «Слуги народу», понад 10 років очолював холдинг «1+1 медіа». У листопаді 2021-го Ткаченко вже писав заяву про звільнення — своє рішення пояснив прагненням уряду змінити статус Державного агентства з питань кіно.