Web Analytics

Мінекоенерго ініціює вимірювання забруднення повітря з незалежними лабораторіями

На екстреній нараді у Міністерстві енергетики і захисту довкілля обговорили питання забруднення повітря в Україні. Підстав для хвилювання немає, зазначають у відомстві. 

Мінекоенерго із посиланням на Гідрометцентр повідомляє, що у більшості міст України концентрація оксиду вуглецю з 15 по 21 жовтня 2019 року в атмосферному повітрі залишались у звичних параметрах, притаманних на цю пору року.

«Але це не означає що повітря в українських містах чисте. Переважно джерелом забруднюючих речовин в містах України є автомобільний транспорт, в великих промислових містах – викиди підприємств, — зазначають в Мінекоенерго. — Щодо промисловості Міністерство наразі працює над налагодженням системи автоматичної фіксації викидів забруднюючих речовин на підприємствах. А ось місцева влада повинна подбати про зменшення викидів від автотранспорту — організувати зручний громадський транспорт. На контролі місцевих служб має бути і спалювання листя».

Фото: МінекоенергоЗа результатами наради міністр Олексій Оржель доручив перевірити достовірність даних разом з незалежними лабораторіями, розробити план модернізації системи моніторінгу та переведення його в онлайн-режим та привести українські показники до європейського формату.


Жителі Харкова останніми днями висловлюють стурбованість у соцмережах через задимлення, що утворюється внаслідок спалювання листя в окремих районах міста. 

За інформацією Харківського гідрометцентру, показники забруднення повітря у місті не перевищували норми. За спалювання листя, за даними Суспільного, цього року оштрафували пів сотні харків'ян.