Мешканка Харківщини після операції не може повернутися додому з Білорусі

Анна Пушкеля-Курілова, яка нещодавно перенесла трансплантацію печінки в Білорусі, не може повернутися до України через скасування авіарейсів. Інші варіанти транспорту жінка у своєму стані вважає надто небезпечними.

Про ситуацію, що склалася, мешканка Балаклії Анна Пушкеля-Курілова повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Жінка розповіла, що 9 травня у Мінську їй зробили трансплантацію печінки. Оперували її за направленням Міністерства охорони здоров'я України. 27 травня Пушкеля-Курілова планувала повернутися додому, але всі авіарейси скасували через інцидент із затриманням білоруського опозиціонера Романа Протасевича в аеропорту Мінська. За словами українки, їхати автомобілем вона не може.

«Машина? Я не можу довго сидіти. В мене була операція порожнинна. В мене розріз від грудей і поперек ще. Я вчора сиділа дві години і потім мені дуже боліло. Це може бути і грижа, і що завгодно. Не можна сидіти 12-20 годин. Я вже не кажу про те, що машини в мене нема. Навіть, якби була, я б не висиділа 12-20 годин», — розповіла вона.

Перельот із пересадкою в іншій країні жінка також вважає небезпечним.

«Я не можу летіти з пересадками через весь світ. У мене розрізаний живіт «від вуха до вуха». Плюс іммуносупрессія. Нам не можно днями сидіти в аеропорті», — пояснила Пушкеля-Курілова.

Залишится в Білорусі жінка також не може — закінчується реєстрація. Їй також потрібні вартісні ліки, без яких є ризик відторгнення печінки, а також аналізи та консультації.

Вдома на українку чекають мати та троє дітей.

У Міністерстві охорони здоров’я України заявили, що разом з Міністерством закордонних справ України «працюють над вирішенням логістичних питань» українців, які лікувалися в Білорусі.

«Нині в Білорусі перебувають 26 громадян України отримують медичну допомогу (трансплантація органів, кісткового мозку, імунотерапія), і ще четверо українців проходять обстеження», — кажуть у МОЗ.

У міністерстві зазначили, що разом з дипломатами «готові надати максимальне сприяння» у розробці оптимального маршруту для українців, враховуючи стан здоров’я.


Одного із засновників білоруського опозиційного Telegram-каналу Nexta Романа Протасевича 23 травня затримали в Мінську. Літак авіакомпанії Ryanair, яким він летів з Афін до Вільнюса, екстренно посадили в аеропорту білоруської столиці. Протасевича у Білорусі оголосили в міждержавний розшук і внесли до переліку причетних до терористичної діяльності.

З 26 травня Україна припинила авіасполучення з Білоруссю.

Фото на головній: Facebook/Анна Пушкеля-Курілова

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.