Web Analytics

Меддопомога громадам: Харківщиною курсують мобільні бригади

Громадська організація «Академія сімейної медицини України» за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я продовжує проєкт допомоги жителям регіонів, які постраждали через російську агресію.

Найближчими днями мобільні бригади планують відвідати чотири населені пункти Харківської області, повідомили «МедіаПорту» ініціатори проєкту. 

  • 21.03 — Мерефа
  • 25.03 — Гороховатка
  • 26.03 — Підвисоке
  • 01.04 — Вище Солоне

Під час поїздок команди проводять огляди та дізнаються про потреби людей, розповіла сімейна лікарка і координаторка проєкту в Харківській області Катерина Чернишова.

Мобільні медичні бригади допомагають жителім Харківщини. Фото: АСМУ

За спостереженнями представників проєкту, під час війни у жителів загострилися хронічні захворювання. Найчастіше люди скаржаться на хвороби, пов’язані з серцево-судинною системою, захворювання легень, цукровий діабет.

«Мобільна допомога потрібна перш за все в населених пунктах зі зруйнованою інфраструктурою, де немає ані амбулаторії, ані аптеки. Первинна допомога потрібна людям, в яких немає прямого доступу до медицини. Оскільки війна триває, мобільна медична допомога дозволяє підтримувати вразливе до хвороб населення і чекати на перемогу», — коментує членкиня «АСМУ» Ірина Волошина.

Про поїздки мобільних бригад жителів заздалегідь попереджають старости.