Макрон здобув перемогу на виборах президента Франції

Чинний президент Франції Еммануель Макрон вдруге виграв вибори глави держави. Він випередив свою конкурентку Марін Ле Пен на 17%.

Другий тур президентських виборів відбувся 24 квітня. За даними Міністерства внутрішніх справ Франції, Еммануель Макрон, який балотувався від партії «Вперед, республіко!», набрав 58,54%.

Його суперниця Марін Ле Пен, кандидатка ультраправого «Національного об’єднання» — 41,46%.

Скріншот: resultats-elections.interieur.gouv.fr

Після виборів Еммануель Макрон виступив у Парижі на тлі Ейфелевої вежі. Його вітали кілька сотень прихильників з плакатами, прапорами Франції та ЄС.

Політик заявив, що Франція має зробити «чіткий вибір» відносно війни в Україні.

«Нам треба бути амбітними, ми маємо бути вимогливими до себе, тому що нам ще багато чого належить зробити, а війна в Україні нагадує нам, що ми переживаємо трагічні часи, і що голос Франції має бути почутим. Франція має зробити чіткий вибір», — цитує Макрона Le Figaro.

Еммануель Макрон попросив виборців бути доброзичливими та ввічливими, адже у країні багато сумнівів та розбіжностей, але водночас додав, що «треба бути сильними, і ніхто не залишиться на узбіччі».

Макрон згадав, що багато людей віддали йому свої голоси не через підтримку, а тільки для блокування ультраправих політичних сил, які представляла його суперниця.

«Нам належить разом працювати над цією єдністю, завдяки якій ми зможемо жити у Франції щасливіше. Прийдешні роки точно будуть не тихими, а історичними, і ми зможемо написати їх для нашого покоління», — сказав він

Еммануель Макрон запевнив, що ці роки не стануть продовженням першого терміну його президентства та пообіцяв «оновлення, щоб домогтися більшого».

Еммануель Макрон. Фото: president.gov.ua

Марін Ле Пен офіційно оголосила, що визнає свою поразку.

«Бажаю йому успіху в боротьбі з величезними викликами, які чекають на нього», — сказала вона.

Макрона вже привітав президент України Володимир Зеленський.

«Вітаю президента Франції та справжнього друга України Еммануеля Макрона з перемогою на виборах. Бажаю Еммануелю Макрону нових успіхів на благо французького народу. Ціную підтримку Франції і переконаний: ми крокуємо разом до нових спільних перемог! До сильної та об'єднаної Європи!» — йдеться в дописі на сторінці Зеленського у Twitter.


Еммануелю Макрону 44 роки. Він став президентом Франції у 2017-му, отримавши у другому турі 66,1% голосів. Його конкуренткою також була Марін Ле Пен, тоді за неї проголосували 33,9% виборців.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.