Web Analytics

«Кустарна робота». ДБР оприлюднила фрагменти розмов у справі про неякісні бронежилети

Військові посадовці знали, що бронежилети не відповідають вимогам, але прийняли продукцію у виробника, стверджують у Державному бюро розслідувань.

Про викриття корупційної схеми під час закупівлі бронежилетів та іншого майна для української армії в ДБР заявили наприкінці червня. Обшуки проходили у кількох містах України, в тому числі у Харкові.

«Зважаючи на суспільний резонанс», як вказують у ДБР, сьогодні представники відомства оприлюднили фрагменти розмов «військовослужбовців, відповідальних за закупівлю бронежилетів та іншого речового майна для українських військових», а також кадри з лабораторних випробувань. 

За інформацією ДБР, під час розмов у квітні 2014 року технолог товариства повідомила одному із керівників структурного підрозділу Міноборони України про невідповідність їх продукції.

«За останніми подіями, знайшли необроблений метал. Ну, чесне слово, гівно. Те, що я бачила,... більш того, я розумію, що левова частка провини є моя особиста у цьому», — йдеться в опублікованому фрагменті.

Також наводиться розмова військовопосадовців структурного підрозділу Міноборони про дії підлеглих щодо перевірки бронежилетів.

— Та ніхто там не буде проводити суцільний контроль.

— Ну пластини ці, грубо кажучи, хтось буде дивитися? Вони вибірково перевіряють?

— І ніхто їх на етапі приймання не буде мацати [...]

— А вона (технолог товариства), що каже?

— Вона (технолог товариства) каже, це жопа, це кустарна робота.

«Для остаточних висновків щодо невідповідності закупленого речового майна призначено комплекс експертиз. Однак, вже за попередніми даними дії високопосадовців спричинили шкоду державі у сумі близько 100 мільйонів гривень», — зазначають у ДБР.

Під час брифінгу наприкінці червня у Держбюро розслідувань повідомили, що підозрюваних у справі немає. Чи з'явилися підозрювані натепер, у повідомленні ДБР не вказано.