Web Analytics

Куди звертатися військовим Харківщини по безкоштовне протезування зубів: інформація НСЗУ

У Харківській області запустили пілотний проєкт, за яким військові та ветерани можуть звернутися до шести медзакладів по безкоштовне зубопротезування.

Про це повідомили у Національній службі охорони здоров'я.

НСЗУ з 1 квітня розпочала оплачувати протезування зубів для військових, учасників бойових дій, людей з інвалідністю внаслідок війни.

Лікарні регіону можуть укладати контракти з НСЗУ за пакетом медичних гарантій «Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» та отримувати кошти за кожного пролікованого пацієнта.

Тариф на послугу — 2765 грн (є коригувальні коефіцієнти). Максимальна сума — 14 984 грн. 

«Пацієнт може скористатися послугою один раз протягом року, лікування для нього є безоплатним», — зазначають у службі.

Фото: Харківська ОВА

«Це — пілотний проєкт, на його фінансування з державного бюджету виділено 750 млн грн. Наразі у країні вже 77 надавачів медичних послуг мають підписаний договір з НСЗУ на зубопротезування, з них шість — у Харківській області», — прокоментувала директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

Контракт вже мають Харківський національний медичний університет і п’ять міських стоматологічних поліклінік Харкова: №2, 4, 5, 6 і 8.

Щоб отримати допомогу, слід звернутися до медзакладу, який бере участь у пілотному проєкті та вже уклав контракт із НСЗУ. Потрібна заява в довільній формі (для першого разу) і направлення від стоматолога. Також — копії документів (з пред'явленням оригіналів): 

  • паспорта громадянина України;
  • облікової картки платника податків;
  • посвідчення (учасника бойових дій, людини з інвалідністю внаслідок війни, учасника війни) або військового квитка.

Військовим, які не у відпустці, передусім знадобиться направлення від командира частини та від лікаря — на зубопротезування.

Знайти медзаклад можна у розділі «Надавачі медпослуг за напрямом зубопротезування» на сайті НСЗУ. Або ж — за номером контакт-центру 16 77.


У Харківській області 15 закладів допомагають пацієнтам з інсультом за Програмою медичних гарантій.

Блок новин за темою

Новини за темою