Web Analytics

Кучер поскаржився на Сису голові Держлісагентства

Голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер просить нового керівника Державного агентства лісових ресурсів Андрія Заблоцького «зробити щось, щоб прибрати» директора Гутянського лісгоспу Віктора Сису.

Про це він заявив на селекторній нараді Кабміну 10 січня, повідомляє пресслужба Харківської ОДА. 

«У мене прохання до новопризначеного керівника агентства лісових ресурсів. У нас є певна особа під прізвищем Сиса. Я впевнений, що хоча новопризначений керівник працює недовго, але цього лісоруба (я беру на себе таку відповідальність) чорного та такого, що незаконно вирубує ліс, знає вся Україна. Його знає навіть Президент. Вирубка лісів у Харківській області асоціюється саме з цим прізвищем. Сиса працює до сьогоднішнього дня. Його ловлять правоохоронці, його беруть під варту, після цього звільняють, після цього відсторонюють від посади, але Сиса продовжує на даний час працювати та рубати наш ліс. Тому в мене таке пряме конкретне питання: зробіть щось, щоб його прибрати. Що від мене потрібно — повідомте, я надам всю інформацію», — сказав голова ХОДА.

Фото Харківської облдержадміністрації

Директор ДП «Гутянський лісгосп» Віктор Сиса, затриманий на прозиції хабаря детективу Національного антикорупційного бюро 30 жовтня 2019 року, вийшов з-під варти під заставу майже у 5 млн грн у перші дні листопада.

Першим про затримання Сиси повідомив Кучер, тоді ще народний депутат. 

Сису підозрюють у спробі підкупу детектива за закриття кримінального провадження, пов'язаного із «відчуженням значних обсягів необлікованого майна державного підприємства у вигляді деревини та продажем лісоматеріалів за заниженими цінами на користь підконтрольним йому приватним суб’єктам господарювання». Спочатку повідомлялося, що сума хабаря становила 100 тисяч доларів. Після підрахунку у НАБУ з'ясували, що сума більша на 10 тисяч доларів. 

Наприкінці грудня Вищий антикорупційний суд пом'якшив Сисі запобіжний захід, звільнивши його від обов'язку носити електронний засіб контролю. На засіданні суду Сиса розповідав, що через засіб контролю на нозі почалося захворювання шкіри. Захист заявляв, що підзахисному незручно постійно повідомляти слідчого про поїздки до лікарні. 

Звинувачення у корупції Сиса відкидає

Після призначення на посаду голови Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер заявив, що особисто контролюватиме розслідування кримінальних справ.