Web Analytics

Командир 125 бригади ТрО, яка боронить Харківщину, пішов з посади

Генерал-лейтенант Артур Горбенко повідомив, що залишає посаду командира 125 окремої бригади територіальної оборони ЗСУ. 

Його звернення опубліковане на сторінці бригади у Facebook. 

«Завершується більш ніж дворічна наша з вами спільна служба в 125-й окремій бригаді територіальної оборони. Ви — люди мирних професій, різноманітних сфер діяльності та інтересів, з перших днів повномасштабної російської агресії добровільно, без вагань, стали на захист рідної землі та бороните нашу державу в лавах Сил оборони. Висловлюю вам свою глибоку вдячність за службу, довіру і підтримку», — йдеться у дописі.

Джерело фото: 125 окрема бригада територіальної оборони Збройних сил України/Facebook

125 бригада ТрО сформована на Львівщині. З травня 2022 року — боронила Харків, брала участь в осінній Слобожанській операції, в ході якої звільнили майже всю захоплену росіянами територію Харківської області. 

Російська армія пішла у повторний наступ на півночі Харківщини 10 травня близько 05:00. Агресору вдалося повторно окупувати прикордонні села. Війська рф контролюють частину Вовчанська, в місті тривають вуличні бої. 

12 травня на сторінці 125 бригади ТрО ЗСУ з'явилися заява Горбенка про «вкраплення відвертої ІПСО» та неправдиву інформацію про неготовність Сил оборони до наступу росіян.

Командир заявив, що ситуація в смузі оборони бригади складна, але контрольована, і підрозділи 125-ої «дають відсіч переважаючим силам росіян, а населені пункти, в які зайшли окупаційні війська, перебували у постійній «сірій зоні», зайнята армією рф територія локалізована і перебуває під вогнем українських військових. 

27 травня Державне бюро розслідувань повідомило про відкриття провадження із попередньою кваліфікацією «самовільне залишення поля бою та недбале ставлення до військової служби» (ст. 429, ч. 4 ст. 425 КК України). У межах справи перевіряють рівень забезпечення та укомплектування особовим складом частин ЗСУ, зведення фортифікаційних споруд, взаємодію між військовими підрозділами, досліджуються можливі факти безпідставного залишення бойових позицій підрозділами ЗСУ. 

За інформацією ДБР, у справі про обставини російського прориву на півночі Харківщини досліджують секретні документи Збройних сил України, процедура їх вилучення ускладнена. Слідчі допитали понад 100 військовослужбовців. 

Чільне фото: 125 окрема бригада територіальної оборони Збройних сил України/Facebook

Блок новин за темою