Web Analytics

Команда журналістів AP, серед яких харків'яни, отримала Пулітцерівську премію

Українські журналісти Associated Press отримали нагороди «За служіння суспільству» та Breaking News Photography.

Переможців Пулітцерівської премії оголосили 8 травня.

У двох номінаціях «За служіння суспільству» та Breaking News Photography перемогло інформагентство Associated Press за фото з Маріуполя українських журналістів Євгена Малолєтки, Мстислава Чернова та Василіси Степаненко, а також французької кореспондентки Лорі Хіннат.

«Журналісти AP виконували сміливу та важливу роботу в Україні протягом війни, приділяючи увагу, зокрема, людським жертвам конфлікту. Від розвіювання російської дезінформації до сприяння створенню гуманітарного коридору, їхня робота була неймовірною суспільною службою, і ми дуже раді, що вона була відзначена Пулітцерівською радою», — прокоментувала редакторка AP Джулі Пейс, цитує «Детектор медіа». 

Пулітцерівську премію за міжнародні репортажі про війну в Україні також отримало видання The New York Times. Серед цих матеріалів — роботи за участю українських журналістів. 

Журналісти AP на фестивалі фестивалі незалежного кіно Sundance

Пулітцерівська премія (The Pulitzer Prize) вважається найпрестижнішою нагородою в американській журналістиці, зазначає «Детектор медіа». 

Мстислав Чернов — журналіст, фотограф, відеограф, режисер, автор книги «Часи сновидінь». Родом з Харкова, де працював фоторепортером в редакції «МедіаПорта». 

Євген Малолєтка та Мстислав Чернов з премією імені Георгія Ґонґадзе 2022. Фото: Суспільне Мовлення

Василіса Степаненко теж з Харкова, працювала у медіагрупі «Об'єктив».

Василіса Степаненко. Джерело фото: ijnet.org

Мстислав Чернов — автор фільму «20 днів у Маріуполі», який здобув приз глядацьких симпатій Sundance.