Web Analytics

Колишньому співвласнику «Приватбанку» Боголюбову повідомили про підозру

Українського бізнесмена підозрюють у незаконному перетині кордону. Прикордонника, який, на думку слідства, допоміг Геннадію Боголюбову виїхати, затримали.

Про це повідомило Державне бюро розслідувань.

«Повідомили про підозру колишньому співвласнику «Приватбанку» Геннадію Боголюбову та прикордоннику, який сприяв йому у незаконному перетині кордону», — йдеться у дописі.

Затриманий у справі співробітник ДПСУ — начальник однієї з груп інспекторів відділення «Ягодин». 

На думку слідства, бізнесмен «у супроводі близького родича виїхав 24 червня 2024 року потягом «Київ — Хелм», хоча відповідно до баз даних України кордон не перетинав». 

«Встановлено, що Геннадій Боголюбов виїхав по недійсному паспорту громадянина України, який фізично перебуває в Україні та країну не полишав. При цьому підтверджено, що затриманий правоохоронець передав підлеглій документи пасажирів та запевнив, що вже особисто здійснив перевірку купе, де перебували Боголюбов та його родич», — розповідають у бюро.

Геннадій Боголюбов. Джерело фото: forbes.ua

За інформацією ДБР, польським прикордонникам Боголюбов пред’явив свій особистий закордонний паспорт.

Бізнесмену та прикордоннику повідомили про підозру у незаконному переправленні через державний кордон (ч. 2 ст. 332 Кримінального  кодексу України), Боголюбову — ще й у незаконному заволодінні паспортом (ч. 3 ст. 357).

Прикордоннику суд обрав запобіжний захід —тримання під вартою з альтернативою внесення 25 млн грн застави.

Пресслужба Боголюбова у коментарі «Українській правді» заявила, що він перетнув кордон «із дотриманням всіх норм та законів».

«Бізнесмен має всі законні підстави для перетину кордону: вік 62 роки, 7 дітей, 5 з яких — неповнолітні», — йдеться у коментарі. 

За інформацією журналістів, причиною виїзду стало те, що Бюро економічної безпеки готує Боголюбову підозру в справі «Приватбанку».

У травні 2024 року бізнесмену Ігорю Коломойському, який перебуває під вартою за підозрою у шахрайстві та легалізації незаконних доходів, оголосили підозру в організації вбивства директора юридичної компанії у 2003 році.

Зараз Ігор Коломойський перебуває під вартою з можливістю внесення 1,96 млрд грн застави.

2 вересня 2023 року йому оголосили підозру в шахрайстві та легалізації незаконно отриманого майна, а згодом — ще дві підозри у справі про виведення з «ПриватБанку» загалом 15 млрд грн. 

Чільне фото: forbes.ua

Блок новин за темою