Web Analytics

Хотів вивезти до рф 700 тонн зерна: жителю Куп’янська присудили 13 років ув’язнення

Суд визнав винним у колабораціонізмі та пособництві державі-агресору жителя Куп’янська Харківської області.

Про це повідомляють Харківська обласна прокуратура та Управління СБУ в Харківській області.

Обвинувачений — 30-річний житель Куп’янська, колишній головний інженер місцевого комбінату хлібопродуктів. За даними правоохоронців, під час окупації міста він спочатку влаштувався до окупаційної «поліції». Згодом — очолив незаконно створене на базі хлібокомбінату підприємство «Продовольчі ресурси» та зареєстрував його за російським законодавством.

«Через це підприємство отримало зобов’язання щодо сплати податку на прибуток у казну держави-агресора. Після цього — уклав договір з окупаційною «Ку’янською залізницею» на подачу вагонів для вивезення сільськогосподарських культур зі складів та елеватора українського комбінату хлібопродуктів на територію рф», — йдеться у повідомленні прокуратури.  

Також, стверджують правоохоронці, чоловік збирався безоплатно передати представнику підприємства з російського Ростова-на-Дону пшеницю врожаю 2021 року.

«Перебуваючи на «посаді», він передав до рф декілька «пробних» партій і підготував до відправки в рф майже 700 тонн української пшениці», — зазначають у СБУ.

Однак вивезти зерно куп’янчанин не встиг — ЗСУ звільнили місто.

Фото: Харківська обласна прокуратура

Червонозаводський районний суд Харкова визнав його винним за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);

  • ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору).

Вирок — 13 років ув’язнення. Поки ще триває термін, відведений на подання апеляції.


Від початку року працівники управління СБУ Харківщини викрили майже 400 підозрюваних у злочинах, пов'язаних з війною — держзраді, колабораціонізмі, коригуванні обстрілів тощо.