Web Analytics

Харківські антикорупціонери знайшли російські паспорти у двох депутатів міськради

У «Харківському антикорупційному центрі» з'ясували, що депутати Харківської міськради Анастасія Губіна та Андрій Спаський мають громадянство рф.

Про ймовірне російське громадянство Анастасії Губіної «Харківський антикорупційний центр» писав 24 березня, спираючись на ухвалу Харківського апеляційного суду. Суд відмовився арештувати майно у Харківському та Чугуївському районах області та корпоративні права в українських фірмах її батька, колишнього депутата Харківської облради Олександра Губіна, який за даними слідства, також має громадянство рф.

Про арешт майна просила прокуратура — у рамках розслідування справи за ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Раніше їй також відмовив Дзержинський райсуд Харкова.

В ухвалі фігурують Олександр Губін, його дружина і донька. За отриманими слідством даними, Губін з дружиною «виїхали до рф через окуповані території на початку військової агресії», а Анастасія Губіна — за декілька годин до початку вторгнення. Слідчі також кажуть, що усі троє у 2014 році отримали російське громадянство та податкові номери, а згодом — придбали у росії та Криму низку підприємств.

Анастасія Губіна. Фото: Харківська міськрада

На переконання правоохоронців, факт перетинання родиною Губіних державного кордону та виїзду на територію рф до початку її вторгнення в Україну свідчить «про їх інформованість та тісні зв`язки з представниками країни-агресора».

Колегія суддів зазначила, що на цьому етапі провадження «достатньою мірою підтверджується наявність необхідності розслідування», але на час розгляду клопотання Дзержинським райсудом підозра нікому не була оголошена, «вказані у клопотанні особи та підприємства не мають жодного процесуального статусу у вказаному кримінальному провадженні, а тому клопотання про арешт майна та корпоративних прав не підлягають задоволенню».

Анастасії Губіній 28 років, за фахом юристка. Обралася до Харківської міськради у 2020 році від «Опозиційної платформи — За життя». Представниця депутатської групи «Відновлення України», входить до постійної комісії з питань транспорту та зв’язку.

30 березня у «ХАЦ» заявили, спираючись на дані російського реєстру Федеральної податкової служби, що громадянство рф може мати й депутат міськради Андрій Спаський.

На підтвердження організація наводить скріншоти реєстру.

Скрін з російского реєстру

«На скріні можна побачити, що людина з ідентичним ПІБ, як у харківського депутата та датою народження, отримувала паспорт рф та ІПН», — зазначають у «Харківському антикорупційному центрі».

Також вказується, що депутат міг змінити прізвище зі Спаського на Боголюбського, і це підтверджується тим самим російським реєстром. 

«Подібні дані щодо вірогідної наявності російського паспорту підтверджуються й у людини з ідентичним ПІБ, як у дружини депутата — Марини Спаської», — додають у «ХАЦ».

Організація звернулася  до депутата з питанням: чи отримували він або його дружина будь-коли російський паспорт.

«Я не знаю, що тут коментувати. Я громадянин України. Якби я мав два паспорти, мене б давно позбавили українського громадянства. А якби правоохоронці мали до мене запитання, вони б їх поставили», — відповів Андрій Спаський.

Питання щодо російського громадянства дружини він не прокоментував. 

Андрію Спаському 40 років, він адвокат. Також обрався до Харківської міськради у 2020 році від ОПЗЖ, нині член депутатської групи «Відновлення України». Член постійної комісії з питань забезпечення громадського порядку, дотримання законності, охорони прав, свобод та законних інтересів громадян.

Андрій Спаський. Фото: Харківська міськрада


У лютому Харківська обласна рада підтримала дострокове припинення повноважень депутата від «Опозиційної платформи — За життя» Богдана Мальованого, якому теж закидали наявність російського громадянства. Обранця також звільнили з посади заступника голови облради. Наявність російського паспорта він заперечував.

Фото на головній (ілюстративне): УГСПЛ