Web Analytics

Харківська режисерка з акторами заснувала театр у Санкт-Петербурзі

Колишні працівники харківського театру «Время-Ч» виїхали з України та працюють у Санкт-Петербурзі. Ще взимку вони ставили прем'єри у Харкові, а навесні режисерка Жанна Богусевич отримала почесну грамоту від Харківської обласної адміністрації «за вагомий внесок у розвиток культури і театрального мистецтва». 

Театр «Время-Ч» оголосив про завершення роботи у Харкові після вистав у квітні 2023 року. Режисерка подякувала глядачам «за підтримку, увагу та любов». 

«Прощаємося з вами з ніжністю у серці та сподіваємося на нові зустрічі, нехай і в інших складах та з іншими виставами. Мирного неба над головою, дорогі харків'яни!» — написала Жанна Богусевич у Facebook

У червні Богусевич у російській соцмережі повідомила про початок роботи театру «ПИТЕР» у Санкт-Петербурзі. 

В описі сторінки театру, створеної 3 червня 2023 року, йдеться (переклад з рос.): «Ми завжди на своїй хвилі — хвилі позитиву, гумору, іронії та легенького сарказму... Ми — оптимістичні песимісти, а може песимістичні оптимісти, досі визначаємося». 

Після російських бомбардувань Харкова Жанна Богусевич переїхала працювати на державу-агресора. Фото зі сторінки Богусевич у російській соцмережі

12 червня на своїй сторінці Богусевич вітала підписників з Днем росії — держави-агресора, яка вдерлася з війною в Україну у 2014 році, захопила Крим, Донецьк, Луганськ, а 24 лютого 2022 року розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, під час якого зокрема бомбардувала Харківщину, окупувала частину області, намагалася захопити Харків, майже знищила або пошкодила сотні житлових будинків на Північній Салтівці та в інших районах, включно з адмінбудівлями, школами, дитсадками. 

Внаслідок російської агресії на Харківщині, за даними прокуратури, загинули понад 2000 людей. Артобстріли області та ракетні удари по Харкову продовжуються

27 червня після свого 50-річчя Богусевич написала, що «одужала після майже двомісячної хвороби». 

«Для усіх зацікавлених — так, я в ПІТЕРІ! Уже в Пітері. Було прийнято мною таке рішення. Непросте, багатообдумане, але зрештою прийняте. Це з дитинства було мрією і я зробила вибір на користь мрії. Починається нова глава мого життя... життя після 50. У новому місці, з новими людьми, у нових проєктах», — написала режисерка. 

Богусевич святкує День росіїАктори з Харкова репетирують вистави для росіян

Відтоді вона пише про свої прогулянки та репетиції. На одній з фото — актор з Харкова Сергій Лістунов, який зокрема грав у виставі «Хлібне перемир'я» у театрі Шевченка за твором Сергія Жадана (події у ній відбуваються на тлі російської агресії на сході).  

Лістунов, який також грав у «Театрі 19», виїхав з України, щоб грати для російських глядачів

На яких підставах він покинув Україну в умовах заборони виїзду чоловіків під час воєнного стану, невідомо. На повідомлення «МедіаПорта», прочитане ввечері 14 липня, Богусевич не відповіла. 

Сергій Лістунов у виставі «Останній романтик Вітя»

Режисерка та актори радіють виставам за участі російських артистів.

Жанна Богусевич ходить по театрах Санкт-Петербурга

Харківська режисерка з колегою відвідала театр Ленсовета. Навесні цей театр скасував спектакль режисера, який критикував так звану спеціальну військову операцію

Акторка колишнього харківського театру Дар'я Терновська у росії

7 липня вони фотографувалися з Олександром Розенбаумом, який неодноразово в інтерв'ю російським пропагандистам не визнавав української незалежності та виступає перед тимчасово живими російськими військовими. 

Реакція Харківської ОВА

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив про анулювання почесної грамоти ОВА Жанні Богусевич та доручив перевірити, хто ініціював її нагородження. 

«Ганебно виступати на сценах ворожої рф, поки харків’яни кожний метр української землі звільняють від окупантів ціною життів. Вважаю за обов‘язок анулювати почесну грамоту Харківської обласної адміністрації, яку вручили Жанні Богусевич», — йдеться у дописі Синєгубова. 

«Культурні діячі Харківщини — справжні патріоти, що доводили неодноразово. Попри обстріли, бомбардування росіян і їхнє намагання знищити наша культуру — Харківська область завжди буде українською», — додав він.