Web Analytics

Харківська облрада схвалила нову назву для села на Чугуївщині

Село Першотравневе в Печенізькій громаді Чугуївського району пропонують перейменувати на Затоку. Нову назву ще має схвалити парламент.

Рішення щодо перейменування депутати Харківської обласної ради розглядали на сесії 5 жовтня.

«За» висловилися 85 обранців, жоден не був проти й не утримався. Ще 12 — не голосували.

Фото: Facebook/Галина Куц

У пояснювальній записці до проєкту рішення вказано, що до облради звернулася Печенізька селищна військова адміністрація — запропонувала змінити назву Першотравневе на Затоку.

«Відповідно до закону «Про географічні назви» пропозиції щодо перейменування географічного об’єкту вносяться до відповідних органів. Розгляд таких пропозицій обов’язково має здійснюватися з урахуванням пропозицій відповідних рад. Згідно з Конституцією України, перейменування населених пунктів віднесене до повноважень Верховної Ради», — йдеться в повідомленні облради.

Відтак, тепер депутати звертатимуться до парламенту з клопотанням щодо перейменування Першотравневого.

На Харківщині перейменують населений пункт Відповідне рішення депутати ухвалили 5 жовтня на пленарному засіданні...

Опубликовано Харківська обласна рада Четверг, 5 октября 2023 г.

На Харківщині триває перейменування населених пунктів і назв окремих вулиць за законом про деколонізацію та дерусифікацію. Лише у вересні громадські обговорення нових назв початися в Куп’янській, Великобурлуцькій, Чугуївській громадах.

Нову назву також підбирають для міста Красноград. Водночас у Первомайському депутати міськради вчергове не дійшли згоди щодо перейменування на Добродар.

Український інститут національної пам’яті загалом пропонував змінити на Харківщині області назви двох міст, семи селищ і 16 сіл, пов’язані з росією.

Фото на головній: Харківська ОВА