Web Analytics

Суд у Полтаві відмовився застосувати стягнення до Кернеса за чергову неявку

Засідання Полтавського апеляційного суду у справі за обвинуваченням Харківського міського голови Кернеса та його охоронців знову перенесли.

На чергове засідання Полтавського апеляційного суду сьогодні прибули охоронці Кернеса Євген Сміцький і Віталій Блинник, захисниця мера Лідія Ізовітова. Також приїхали потерпілий Сергій Ряполов і його адвокатка Тетяна Зелькіна, прокурор Олександр Ганілов.

Кернес і решта захисників не з’явилися.

За словами головуючого судді Володимира Костенка, Кернес повідомив, що більшість його захисників не мала можливості з’явитися на судове засідання у призначений час. Розгляд апеляційної скарги з огляну на відсутність захисників обвинувачений вважає неможливим і просить відкласти засідання на іншу дату.

Клопотання про відкладення розгляду також надійшли від адвокатів. Свою відсутність вони пояснили перебуванням у відпустці, на лікуванні тощо.

Прокурор Олександр Ганілов заявив, що неявка захисників на судове засідання не є підставою для неявки обвинувачуваного.

«Відбудуться воно, не відбудеться — це вже інше питання, це вирішує суд», — зазначив Ганілов.

Явка обвинуваченого є обов’язковою, наголосив він.

Обвинувач також заявив, що Кернес вкотре не з’являється за відсутності поважних причин, через що суд «не може зрушитися з мертвої точки».

Ганілов додав, що вважає необхідним застосувати до Кернеса привід і накласти грошове стягнення.

Адвокат Тетяна Зелькіна і потерпілий Сергій Ряполов підтримали пропозицію прокурора. Зелькіна зазначила, що право на захист для Кернеса сьогодні забезпечено — захисниця Ізовітова приїхала, а відсутність інших не є поважною причиною для неявки обвинуваченого.

Лідія Ізовітова заявила, що саме сторони потерпілих і обвинувачення наполягали на слуханні справи не в Харкові, а в іншому місті.

«Ми всі знаємо стан здоров’я Кернеса. Ми знаємо, що значить для нього пересуватися взагалі по дорогах», — сказала вона, додавши, що це небезпечного для його здоров'я.

Ізовітова також нагадала про випадки, коли не з’являлися прокурори та потерпілі. «Фактично, вони робили все, щоб суд не завершив справу і не пішов на винесення вироку», — заявила захисниця. На її думку, їм «було невигідно, щоб суд почав оцінку доказів».

Володимир Костенко відхилив клопотання сторони обвинувачення.

«Колегія суддів прийшла до висновку про відсутність на сьогодні підстав для застосування приводу та накладення грошового стягнення, з огляду на те, що в даному судовому засіданні не присутній жодний захисник обвинувачених Блинника і Сміцького, що, виходячи з їх позиції, унеможливлює розгляд кримінального провадження. Про цю ситуацію обізнаний і обвинувачений Кернес, і він саме з цих підстав просив визнати поважною причину його неявки до судового засідання», — сказав суддя.

Наступне засідання він призначив на 13 вересня.

Засідання транслювалося на YouTube-каналі «Судова влада України».

Геннадія Кернеса і його охоронців Євгена Сміцького та Віталія Блинника обвинувачують за трьома статтями Кримінального кодексу: погрози вбивством, незаконне позбавлення волі та катування. За версією слідства, за вказівкою Кернеса у 2014 році охоронці мера викрали та застосували силу до двох харків'ян, Сергія Ряполова й Олександра Кутяніна. Затримання відбувалося у часи Євромайдану, після того, як Кутянін з приятелями фотографував автівки біля готелю «Національ», де живе Геннадій Кернес. Потерпілий Ряполов стверджує, що його бив особисто Кернес. 

Справу розглядали по суті в Київському райсуді Полтави з жовтня 2015 року. У серпні 2018-го суд закрив кримінальне провадження «у зв'язку з відмовою сторони обвинувачення від підтримання обвинувачення у справі», проте Генеральна прокуратура оскаржила це рішення. Матеріали кримінального провадження надійшли до Полтавського апеляційного суду 21 серпня.

З того часу на жодному з засідань у Полтавському апеляційному суді Кернеса не було. Засідання відкладали через розгляд клопотань захисту про зміну підсудності, хворобу Кернеса, хворобу судді, забезпечення охорони, вибори тощо. 

Читайте MediaPort у Telegram