Web Analytics

Кернес вийшов у етер російського ток-шоу: говорив про Жукова і переговори з РФ

Харківський міський голова Геннадій Кернес телефоном взяв участь у ток-шоу «60 хвилин» на каналі «Росія-1».

Геннадій Кернес розпочав із подяки ведучим програми (Ольга Скабеєва і Євген Попов, відомі провокаційними, заангажованими коментарями щодо українських подій) — за те, що вони «цікавляться і показують те, що відбувається у нас в Україні та конкретно в Харкові».

На запитання, чому правоохоронці не змогли попередити знесення монументу, мер Харкова знову назвав людей, які повалили монумент, «покидьками суспільства», сказав, що такі дії «ні в які ворота не лізуть», додавши, що поліція теж не очікувала такого розвитку подій.

Кернес заявив, що сумнівається в ефективному розслідуванні двох кримінальних справ, порушених щодо ситуації з поваленням пам'ятника.

«Тут все зійде нанівець спокійно. Ну, погомоніли-погомоніли. Націоналісти, вихваляючись своєю безкарністю, дають коментарі. Ось і все», — сказав він.

Фото: скріншот відеозапису програми «60 хвилин»

«Розумієте, у нас був об’єднавчий з’їзд партії мерів «Довіряй ділам». А ті, хто приїхав з різних куточків України на цей з’їзд, вони думали, що ми будемо проводити об’єднавчий з’їзд, як у лютому 2014 року. Вони не розуміють взагалі, що відбувається у країні. Вони вирішили відвернути увагу, пішли натовпом на пам’ятник і були готові до цього. Скоріш за все, такий сценарій у них був написаний, щоб вони так зробили. Щодо бездіяльності поліції — це вже не моя компетенція. Нехай розбирається керівництво поліції», — сказав мер.

Він додав, що пам'ятник відновлять, і «він буде стояти на місці, скільки б вони його не валили». Кернес заявив, що є «запит населення» на повернення проспекту Петра Григоренка імені Жукова.

Після цього Кернес прокоментував свою заяву щодо можливості прямих перемовин України та Росії. Звинуватив у бездіяльності «попередню владу». 

«Попередня влада нічого не робила, щоб зізнатися в тому, що вони «профукали» питання щодо Донбасу. Більш того, вони не брали на себе відповідальність за те, що вони його «профукали», а звинувачували країну, як говоримо, агресора. А я вважаю, що треба розібратися, як це все починалося. Тому що я все це пам’ятаю добре — мало «добре», я це запам’ятав, тому що отримав кулю за свої, так би мовити, дії, — сказав він. — Я не можу сьогодні стверджувати, що таких перемовин не буде — я вірю в це».

Знесення пам'ятника активно коментують російські ЗМІ. 

Речниця президента України Юлія Мендель 3-го червня озвучила позицію Володимира Зеленського з цього приводу: «Ми всі чули, що Російська Федерація уже почала коментувати цю ситуацію зі знесенням пам'ятника. Володимир Зеленський хоче підкреслити, що це знову вкотре показ того, що Російська Федерація втручається у внутрішні справи суверенної держави і закликає цього більше не робити».

Читайте також: Пам’ятник Жукову підпадає під декомунізацію, але захищений як пам'ятка — коментарі

Пам'ятник Жукову у Харкові звалили 2 червня, під час з'їзду партії «Довіряй ділам», яку очолили Кернес і мер Одеси Геннадій Труханов. Міська влада пообіцяла встановити монумент на місце після відновлення. 

Читайте MediaPort у Telegram