Web Analytics

Кернес підписав рішення про проспект Жукова

Рішення Харківської міської ради про повернення імені Жукова проспекту Григоренка підписане.

Це кореспонденту «МедіаПорта» телефоном підтвердив Харківський міський голова Геннадій Кернес.

У розмові він спочатку порадив дивитися рішення на сайті міськради.

В Єдиному реєстрі міських актів рішення опубліковане з печаткою Департаменту організаційної роботи, без підпису міського голови.

На питання, чи означає це, що підпис є, Кернес сказав:

«Якщо є печатка, значить, є підпис».

Питання про повернення проспекту Петра Григоренка імені Жукова Харківська міська рада розглянула 19 червня.

Сесія Харківської міської ради 19 червня. Фото Павла Пахоменка

«За» проголосували 59 депутатів. Проти — 13. Ще 13, включно із самим Харківським міським головою Геннадієм Кернесом, не голосували. 

В Українському інституті національної пам'яті назвали рішення міськради незаконним та вимагали від Харківського міського голови його не підписувати. Юрист УІНП Сергій Рябенко радив вчинити так, як свого часу навесні 2017 року вчинив Одеський міський голова Геннадій Труханов, призупинивши рішення Одеської міськради про перейменування декомунізованих тодішнім головою ОДА Михайлом Саакашвілі вулиць. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков тоді писав, що після зустрічі Труханова з ним і з Райніним (займав посаду глави Адміністрації президента) Одеський міський голова ветував рішення. 

Після рішення Харківської міської ради 19 червня позафракційний депутат міськради Ігор Черняк звернувся до поліції, де відкрили провадження за статтею «Зловживання владою або службовим становищем». 

Позов з вимогою визнати незаконним і скасувати рішення міськради 20 червня направив до Харківського окружного адміністративного суду представник нардепа Андрія Білецького Дмитро Ципліцький.