Web Analytics

Кернес і Труханов планують створити спільну партію — LB.UA

За інформацією видання, Харківський міський голова Геннадій Кернес і мер Одеси Геннадій Труханов домовилися про створення спільної партії для участі в парламентських виборах.

Йдеться про формування умовної «партії мерів», орієнтованої на виборців південного сходу України. Передбачається, що виборчий список очолить Геннадій Кернес, повідомляє LB.UA, посилаючись на власні джерела.

«Можливо, формальної базою об'єднання стане партія Геннадія Труханова «Довіряй справам» (для дотримання вимоги Мін'юсту щодо тривалості реєстрації політсил, які мають намір брати участь у виборах)», — пише видання.

У телефонній розмові з журналістом LB.UA Геннадій Кернес підтвердив, що переговори проводилися.

«Я підтверджую, що переговори були. І не тільки з Трухановим. Але конкретики поки немає. На даному етапі мова про те, що об'єднуються мери, а технічні деталі уточнимо пізніше», — сказав мер Харкова.

Геннадій Кернес на виставці собак 18 травня. Фото city.kharkov.ua

Геннадій Труханов цю інформацію також підтвердив.

«Ми з Кернесом знаємо один одного давно, а муніципальні депутати наших міст мають безліч спільних проектів, тісно співпрацюють. Абсолютно закономірно, що, спираючись на таку базу, ми задумалися про те, щоб далі просувати позитиви, напрацьовані в наших містах», — прокоментував він.

За даними LB.UA, раніше Труханов скептично ставився до ідеї «партії мерів» — коли йшлося про Асоціацію міст України як фундаменті її створення і Віталія Кличка як головного лобіста. Зараз мер Одеси каже, що Асоціація — «структура, створена зверху, тоді як ми говоримо — і це дуже важливо — про об'єднання з ініціативи знизу».

Труханов вважає, що короткі терміни дострокової виборчої кампанії не є перешкодою для успіху проекту і розраховує на достатньо високі рейтинги. Щодо іншого він каже, що проект в стадії обговорення і з конкретикою поки не визначилися.

LB.UA пише, що соратники розраховують на інформаційну підтримку холдингу «1+1», яким володіє бізнесмен Ігор Коломойський. 

Читайте також: Серед нещодавніх візитерів Коломойського був Кернес

Геннадій Труханов. Фото omr.gov.ua

Під час урочистостей на 9 травня на Меморіалі Слави у Харкові поруч з Геннадієм Кернесом, окрім інших депутатів, був нардеп від Опозиційного блоку Вадим Рабінович. На питання «МедіаПорта», чи є або плануються у мера спільні проекти з Рабіновичем, Кернес сказав: «Так, не тільки з Рабіновичем, а з політичною силою, тією, що буде захищати мир, зробить мир, буде захищати гідність людини, всі ті привілеї, які має людина, не тільки за Конституцією, а й за заслугами, працею та розумом». 

— Це Опозиційний блок? 
— Це ви все дізнаєтеся.  

Геннадій Кернес 9 травня 2019 року. Фото Павла Пахоменка

Геннадію Кернесу цьогоріч виповнюється 60 років. Він був депутатом Харківської міської ради трьох скликань (починаючи з 1998 року), двічі обирався секретарем міськради. У 2010-му був обраний Харківським міським головою вперше, в 2015-му — вдруге.

Геннадію Труханову 54 роки. Він був депутатом Одеської міської ради з 2005 по 2012 рік (з 2010-го очолював депутатську більшість). У грудні 2012 року склав присягу народного депутата України та почав працювати у Верховній Раді. У 2014-му переміг на позачергових виборах Одеського міського голови, а рік потому за результатами чергових виборів став мером вдруге.

І Геннадій Кернес, і Геннадій Труханов перебувають під слідством. Кернес — обвинувачений у справі про погрози вбивством, незаконне позбавлення волі та катування (події 2014 року). Труханов — у заволодінні коштами Одеського міського бюджету під час продажу будівель заводу «Краян» (2016 рік).

Сьогодні під час інавгурації Президент України Володимир Зеленський заявив про розпуск парламенту

Читайте MediaPort у Telegram