Web Analytics

Катастрофа літака в Ірані: Офіс Генпрокурора України звернувся до Канади

Офіс Генерального прокурора просить у канадської сторони надати інформацію щодо падіння літака «МАУ».

«Офіс Генерального прокурора звернувся до канадської сторони із проханням надати наявну у канадської сторони інформацію, яка може сприяти розслідуванню кримінального провадження за фактом авіакатастрофи літака авіакомпанії «МАУ», — повідомляє пресслужба ОГП. 

Оновлення. Пізніше в Офісі Гепрокурора уточнили: звернулися і до інших держав — США, Австралії та Великобританії.

Напередодні прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, посилаючись на розвіддані з багатьох джерел, сказав, що є достатньо доказів, щоб стверджувати: Boeing авіакомпанії «МАУ» був збитий іранською ракетою «земля-повітря». 


У авіакатастрофі в Тегерані 8 січня загинуло 176 людей, в тому числі 63 громадянина Канади.

Офіс Генерального прокурора розпочав досудове розслідування авіакатастрофи за ч. 3 ст. 276 КК (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей), досудове слідство здійснює Головне слідче управління Національної поліції України.

Для розслідування причин пригоди в Ірані створена комісія, до якої увійшли українські фахівці. 

«Версія про влучання ракети в літак не виключається, але станом на сьогодні не є підтвердженою. Враховуючи останні заяви лідерів держав у ЗМІ, ми закликаємо всіх міжнародних партнерів — передусім уряди США, Канади та Великої Британії — надати дані та докази, які стосуються катастрофи, у розпорядження комісії з розслідування причин», — прокоментував Зеленський.