Карантинні перевірки в Харкові: як штрафують порушників

Поліція та Держпродспоживслужба продовжують перевіряти, чи дотримуються карантинних правил пасажири міського транспорту Харкова, відвідувачі та працівники закладів.

28 квітня перевірку проводили на станції метро «Південний вокзал», повідомляє пресслужба Харківської міськради.

На станції виявили кількох людей без захисних масок. Порушникам загрожують штрафи від 170 до 255 грн.

«Хтось забув маску, хтось не вірить, у когось інша причина. Складаємо постанову про накладання штрафу, надсилаємо її порушнику, і він повинен сплатити задану суму у будь-якому відділенні банку чи через «Приват 24». Якщо людина не згодна з постановою, направляємо дані у виконавчу службу», — розповів фахівець Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області Сергій Савченко.

За словами Савченка, повторних порушень поки не фіксували, а їхня кількість у цілому зменшилася.

Фото: city.kharkov.ua

Держпродспоживслужба проводить такі перевірки щотижня. До прикладу, минулого тижня — на станціях метро «Спортивна», «Південний вокзал» і «Майдан Конституції». Також перевіряють продовольчі магазини, салони краси та інші заклади — чи вдягнуті маски, чи дотримують дистанцію відвідувачі.

«За ст. 42 КУпАП, мінімальний штраф для суб’єктів господарювання, що порушують санітарні норми, становить 102 грн, максимальний — 425 грн. Бувають випадки, що співробітники закладів працюють без рукавичок або носять захисну маску на підборідді. Робимо зауваження у магазинах, де немає позначок стосовно дотримання дистанції 1,5 м чи потрібно їх поновити», — каже Савченко.

Минулого тижня за порушення санітарних норм у громадських місцях склали 17 протоколів.


У поліції нагадували, що за ст. 44-3 КУпАП порушникам карантинних правил також загрожують штрафи: для громадян — від 17 000 до 34 000 гривень, для посадових осіб — від 34 000 до 170 000 грн. Рішення щодо стягнень ухвалюватиме суд.

З 11 квітня Харківська область перебуває в червоній карантинній зоні.  

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.